Fotojaht jalgratastel Vormsi saarel

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis Rohuküla sadamasse
× Praamisõit Ormsöle ehk Vormsi saarele
× Jalgrattamatk läbi oluliseimate Vormsi vaatamisväärsuste
× Seikluslik fotojaht
× Saxby majaka külastus
× Reisisaatja igakülgne abi kogu reisi vältel
× Kaasahaarav viktoriin
× Valik lisategevusi: Jalgrattamatka asendamine seiklusega militaarsõidukite UAZidega (väiksematele gruppidele), Vormsi talumuuseum, kohalik giid
× Võimalik ette tellida piknik matkal

Reisikirjeldus:

 

Ühepäevane klassireis Vormsi saarele on aktiivne aja avastusrohke seiklus imeilusas looduses, mis liidab klassi läbi ühise pingutuse ja loob kustumatuid mälestusi.

 

Reisipäev algab hommikul kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Rohuküla sadamasse. Jätame bussi sadamasse, astume Ormsö parvlaevale ning peale tunnist meresõitu maabume Sviby sadamas Vormsi saarel. Haarame jalgrattad, et viia läbi saaretuur läbi oluliseimate Vormsi ehk ussisaare vaatamisväärsuste. Tuuri rikastab fotojahi stiilis lähenemine – õpilastel on saare kaart koos piltidega oluliseimatest vaatamisväärsustest või objektidest ning koostööna tuleb need kohad saarelt jalgratastel liigeldes üles leida. Kaasahaaravaks teeb ekskursiooni võimalus kogeda saaremiljööd ja värskendavat saareõhku eriti vahetult, liikumisvahendiks jalgrattad.

 

Tuuri jooksul käime läbi Vormsi põhiobjektid – Vormsi talumuuseumi (võimalik ka külastus programmi lisada), Sviby küla, Hullo küla ehk Vormsi „pealinna“ koos maailma suurima rõngasristidega surnuaiaga ja viikingite poolt püstitatud kirikuga, Parunikivi, kiigeplatsi, Püha Olevi kiriku, Saxby majaka ja Suuremõisa lossi varemed. Hullo külas asub ka Vormsi ainuke kauplus, mille külastuseks teeme peatuse. Jalgrattamatka kogupikkus on umbes 30 kilomeetrit – kogu retk on äärmisel rahulikus tempos ja paljude peatustega, seega kokku veedame saarel umbes 6 tundi ja matk on kõigile jõukohane.

 

Võimalik on ette tellida piknik sooja supiga keset matka või võtta kaasa vahendid iseseisvaks pikniku pidamiseks.

 

Meeldejääva klassireisi lõpetame Õpilasreiside reisisaatja poolt läbi viidava kaasahaarava viktoriiniga, et kinnistada reisi jooksul kuuldut, nähtut ja kogetut. Tagasi kooli ette jõuame õhtupoolikul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!