Ajaloo õppepäev Järvamaal ja Viikingite külas

1 päevane reis

Ülevaade:

× Ajakeskus Wittenstein Paide vallimäel

× Viikingite Küla Kose vallas

× Sobilik 1.-12. klassidele: programmide valik sõltub klassi vanusest

 

Reisikirjeldus: 

 

Ajaloohõnguline õppereisi programm viib meid Paidesse, ajakeskusesse Wittenstein ja Viikingite Külla, et tutvuda läbi mängu Eestimaa ajalooga. Rännates läbi oluliseimate ajastute, saavad noored ajalooliste tegelaste juhendamisel ise kaasa lüüa ning läbi mängu õppida, kes me eestlased oleme ja kust me oleme tulnud.

 

Reisipäeva hommik algab kooli eest, kust sõidame Eestimaa südamesse, Paidesse. Linna keskuses vallimäel asub vahitorni hoones äärmiselt põnev ja mänguline ajakeskus Wittenstein, kus ootavad meid eestlastele tuntud ajaloolised tegelased, kelle abil osaleme elava ajaloo rännakus, mida ilmestab mängu kõrvale ajastule vastavate suupistete mekkimine. Ajaloo rännak viib meid läbi oluliseimate ajastute ja haarab õpilasi ise lugudes ja legendides kaasa lööma – peame maha tähtsaimad lahingud ja rüütliturniirid.

 

Peale ajakeskuse külastust on võimalik planeerida reisiprogrammi jalutuskäik Paide vallimäel ja vanalinnas ning lõunasöök või vaba aeg iseseisvaks einestamiseks.

 

Päeva teises pooles suundume Kose vallas asuvasse Viikingite Külla, kus õpilased saavad lisaks tutvusele viikingite ja viikingiajastuga ise kätt proovida vibulaskmises ja odaviskes, kiviheite masinaga linnuse laskmises ning tutvuda muinassõdalaste relvade ja turvistega.

 

Õpitu kinnistamiseks viib reisisaatja tagasisõidul läbi viktoriini päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees õhtupoolikul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!