Ajaloo õppepäev Eestimaa südames

1 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Ajakeskus Wittenstein Paide vallimäel

× Vanatehnika varjupaik Järva-Jaanis

× Sobilik 1.-12. klassidele: programmide valik sõltub klassi vanusest

× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

× Võimalik tellida ette ühine lõunasöök või planeerida piknik

 

Reisikirjeldus: 

 

Ajaloohõnguline õppereisi programm viib meid ajakeskusesse Wittenstein ja Järva-Jaani Vanatehnika varjupaika, et tutvuda läbi mängu Eestimaa ajalooga. Rändame üheskoos ajas tagasi ning saame hoopis teistsuguse ajalootunni osaliseks, millest puududa ei taha keegi! Kaasahaaravad tegelased ning põnevad eksponaadid loovad elava ja eheda pildi ammustest aegadest ning eestlaste päritolust.

 

Reisipäev algab hommikul kooli eest, kust sõidame Eestimaa südamesse Paidesse. Meie esimene sihtkoht on äärmiselt põnev ja mänguline ajakeskus Wittenstein, mis asub linna keskmes vallimäel. Seal ootavad meid eestlastele tuntud ajaloolised tegelased ning algab meeleolukas ajaloorännak, mida ilmestab lisaks mängulisusele ka ajastutruude suupistete mekkimine. Rännak seikleb läbi olulisemate ajajärkude ning kutsub õpilasi ise lugudes ja legendides kaasa lööma – peame muidugi maha ka tähtsaimad lahingud ja rüütliturniirid.

 

Ajakeskuse külastuse järel on võimalik planeerida reisiprogrammi jalutuskäik Paide vallimäel ja vanalinnas ning lõunasöök või vaba aeg iseseisvaks einestamiseks.

 

Päeva teises pooles suundume Järva-Jaani Vanatehnika varjupaika, kus ootab meid suurejooneline elukogenud sõidukite ja masinate näitus. Kuuleme põnevaid lugusid nende retromasinate seiklustest, piilume ja ronime sõidukitesse sisse ning imetleme tehnika arengut selle täies eheduses läbi põneva orienteerumismängu. Soovi korral võime külastada ka kõrvalhoones asuvat tuletõrjemuuseumit, mille menukaim eksponaat laste jaoks on mõistagi allalasketoru, mille abil saab igaüks tõeliseks tuletõrjujaks kehastuda. Näitusel saame tutvuda veel ka uhke tuletõrjetehnika, töövormide ja sõidukitega ning võimalus on korraldada lastele ka tuleohutuse demonstratsioon.

 

Tagasisõidul viib meie reisisaatja läbi vahva viktoriini, et mängulisel moel kinnistada päeva jooksul kuuldut ja nähtut. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame õhtupoolikul kooli ees.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!