Matk kummituste saarel Aegnal

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Tunniajane meresõit
× Saart tutvustav matk
× Imeilus saare loodus ja huvitav ajalugu
× Kohaliku giidi teenused
× Mängud klassile rannas
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus
× Võimalus pidada piknik või ette tellida lõunasöök

Reisikirjeldus:

 

Aegna oma paljude rändrahnudega on ainuke saar Eestis, mis jääb Tallinna piiresse. Looduskaitse alla kuuluv pisike saar, millele on võimalik ühe päevaga jalutades ring peale teha, asub Tallinnast vaid 14 kilomeetri kaugusel. Aegna on 70% ulatuses kaetud paksu metsaga ning lisaks kaunile loodusele lummab ta ka oma põneva ajalooga, mis ei jäta kedagi külmaks. Pika matkapäeva jooksul saadavad meid lood ja võimalus osa saada saare omapärasest loodusest, militaarpärandist ja kummituslugudest.

 

Alustame oma ühepäevast aktiivset Aegna reisi kogunemisega sadamasse. Ees ootab vahva tunniajane meresõit. Aegnale jõudes alustame oma põnevat retke kohaliku giidi juhtimisel, kes näitab meile kõige huvitavamaid ja ajaloohõngulisemaid paiku saarel.  Giidituuril tutvume saare militaarobjektidega ja unikaalse ajalooga. Vaatame üle Eesti kõige tihedamalt asetseva kivikülvi, kus asetseb 23 kaitsealust rändrahnu ning kuuleme lugu Tulekivist ja heidame pilgu ka saare omapärasele surnuaiale. Lisaks heidame pilgu Aegna kivilabürindile, Flora ohvitseride kasiinole, suurele garnisoni sööklale ja võimsatele militaarobjektidele: komandopunkt, Patarei nr.1 ja helgiheitja vajrendi varemed.

 

Pärast põnevate vaatamisväärsustega tutvumist ja uute teadmiste omandamist on aeg lõbutsemiseks ja puhkamiseks. Veedame aega rannas meeskonnamänge mängides ja soovi korral piknikku pidades. Ilusa ilma korral on võimalik end ka merevees jahutada. Soovi korral saab grupile tellida ette sooja lõunasöögi.

 

Tagasi Tallinnasse jõudmiseks ootab meid taas ees tunniajane lõbus meresõit. Väsitava kuid vahva reisipäeva lõpetame sadamas.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!