Aardejaht Käsmus ja kummituslik Kolga mõis

1 päevane reis

Ülevaade:

× Käsmu aardejahi programm
× Jägala joa külastus
× Mereteemalised mängud
× Legendituur ja kummituslood Kolga muuseumis ja mõisas
× Kaasahaarav viktoriin
× Käsmu kaptenite küla ja vaatamisväärsused
× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Täpne programmi sisu kujuneb vastavalt grupi vanusele

 

 

Reisikirjeldus: 

 

Kivise ranna ja metsa vahele rajatud maalilises Käsmus ootavad meid suured rändrahnud, kivikülvid ja valendavad kaptenite majad, mida õpime lähemalt tundma läbi seiklusliku maastikumängu. Aardejahi näol tutvume Käsmu tähtsamate vaatamisväärsustega ja arendame klassi koostööoskusi.

 

Päev algab hommikul kogunemisega kooli ees, misjärel võtame suuna Lahemaa rahvusparki Käsmu külla. Käsmu on tuntud põnevate meresõitjate lugude ja muinasjutulise ilme poolest, mida kõike õpime tundma mängulise aardejahi abil. Käime ka läbi Käsmu tähtsamad vaatamisväärsused – Käsmu Merekool, puidust tuletorn, tsemendist hirve kuju ja vaatetorn ning õpime nii küla kui vaatamisväärsuste kohta palju uut ja huvitavat. Reisisaatja viib läbi mõned turgutavad mere-, kivi- ja kapteniteemalised mängud.

 

Lahemaa rahvuspargis asuva Käsmu poolsaare tipus toimuva aardejahi käigus õpime muuhulgas kasutama kaarti ja vastame Käsmu loodusega seotud metsamõistatust. Põnevust lisab mängu võistluslik laad.

 

Päeva teises pooles külastame suursugust Kolga mõisa ja selle varemeid, mille külastust rikastab äärmiselt kaasahaarav legendituur ja kummituslood. Giidi juhendamisel liigub grupp läbi mõisaruumide ning saab teada kõike eriskummalist mõisa kunagiste ja praeguste elanike kohta.

 

Tagasisõidul põikame läbi ka Eesti kõige laiema, 50 meetrit lai ja 8 meetrit kõrge Jägala joa juurest. Päeva lõpus viib Õpilasreiside reisisaatja läbi meeleoluka viktoriini, et kinnistada päeva jooksul nähtut ja kuuldut. Seiklusliku ja aktiivse päeva lõpetame pärastlõunal kooli juures.

 

Võimalik on ette broneerida lõunasöök või planeerida vaba aeg iseseisvaks piknikuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!