Aardejaht Käsmu kaptenite külas

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Lahemaa rahvuspark, Käsmu küla

× Käsmu tähtsaimad vaatamisväärsused: tuletorn, vaatetorn, betoonist hirve kuju
× Jägala joa külastus

× Seikluslik orienteerumise stiilis maastikumäng

× Sobilik 4.-12. klassidele

× Kohaldatav ka 1.-3. klassidele (vajalik broneerides teavitada)
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus
× Võimalik tellida ette lõunasöök või pidada iseseisev piknik

 

Reisikirjeldus:

 

Kivise ranna ja metsa vahele, Lahemaa rahvusparki rajatud Käsmus ootavad meid suured rändrahnud, kivikülvid ja valendavad kaptenite majad, mida õpime lähemalt tundma läbi seiklusliku maastikumängu. Aardejahi näol tutvume Käsmu tähtsamate vaatamisväärsustega ja arendame klassi koostööoskusi.

 

Päev algab hommikul kogunemisega kooli ees, misjärel võtame suuna Lahemaa rahvusparki Käsmu külla.  Käsmu on tuntud põnevate meresõitjate lugude ja muinasjutulise ilme poolest, mida kõike õpime tundma mängulise aardejahi abil. Aardejahi käigus õpime muuhulgas kasutama kaarti ja saame teada, kuidas kasutada maastikul liikumisel kompassi. Põnevust lisab mängu võistluslik laad.

 

Käime ka tiiru küla oluliseimate vaatamisväärsuste juures: puidust tuletorn, vaatetorn, Merekool, betoonist hirve kuju.

 

Tagasisõidul põikame läbi Eesti kõige laiema, 50 meetrit laia ja 8 meetrit kõrge Jägala joa juurest.

 

Võimalik on ette tellida ühine lõunasöök või pidada mõnus piknik kaunil rannal. Reisipäeva lõpus viib Õpilasreiside reisisaatja läbi kaasahaarava viktoriini päeva jooksul õpitu ja nähtu kohta.

 

Reisipäringut tehes palume märkida klassi vanuse, et saaksime pakkuda eakohast programmi.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume meiega ühendust võtta kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!