Kohe kooli alguses klassireisi planeerima asumine võib tunduda üllatav samm, kuid kogenumad reisihuvilised teavad hästi, millised on suve lõpus ja sügisel reisimise boonused.

Viimase mõne aastaga on klasside reisiharjumused muutunud märgatavalt – pikk planeerimine ja kaalumine on asendunud sooviga reisile sõita kohe, kui võimalik; huvi Eesti-siseste sihtkohtade vastu ning soov kaaslastega pingevabas õhkkonnas aega veeta on suurem kui kunagi varem. Niisamuti on muutunud reisikorraldaja töö veelgi paindlikumaks ja loomingulisemaks, sest soov õpilasi klassireisidele sõidutada on sama suur, kui õpilastel reisile sõita.

Üheks uueks trendiks klassireiside läbiviimisel on klassikaliselt kevadel toimuva klassireisi planeerimine hoopis suve lõppu või sügisesse. Kavalamad reisihaid ja meie püsikliendid teavad hästi, milliseid hüvesid see endast kujutab. Järgnevate punktide abil toome välja põhjused, miks klassi lõpureis asendada klassi algusreisiga:

# Madalhooajal on reisi hind soodsam

Hind on klassireisi valikul väga tähtis asjaolu. Võrreldes kevadise tipphooajaga on reisikorraldajatel võimalik sügisel sama sisuga klassireisile oluliselt soodsamat hinda pakkuda, sest nõudlus reisidele on väiksem kui kibekiirel kevadisel ajal. Tihti kajastuvad madalhooaja soodustused nii muuseumite ja sihtkohtade piletihindades kui ka transpordikuludes, seega olenevalt reisiprogrammist võib sügisel reisimine olla lausa mitukümmend protsenti soodsam.

# Hilissuvine ja sügisene loodus on eriliselt ilus ja lopsakas

Lisaks pragmaatilistele põhjustele on suve lõpus ja sügisel reisimise puhul ka hulgaliselt meeli paitavaid boonuseid, mis ei ole kindlasti vähem kaalukamad. Näiteks on suve lõpus ilmad veel soojad ja kuudepikkune päike kütnud mere- või järveveest mõnusama supluskoha, kui esimeste ilusate varasuviste ilmadega klassireisil vette hüpates. Isegi varem külastatud kohad võivad sügisel tagasi minnes hoopis efektsema mulje jätta. Augustist oktoobrini värvub imeline Eestimaa loodus erkrohelisest kuldkollaseks ja seejärel purpurpunaseks ning selle ilu tunnistamine väljasõidul mõnda looduskaunisse kodumaa paika jätab klassireisist erilised mälestused kogu eluks.

# Klassireisiks leidub suurem valik kuupäevi ja programm on personaalsem

Tihti on kevadiste lõpureiside puhul kooli poolt määratud kindlad kuupäevad klassireisi läbiviimiseks. Üldjuhul kattuvad need kuupäevad aga paljude teiste koolide poolt seatud päevadega. See tekitab omakorda olukorra, kus vaid mõnele päevale aastas on tohutu tormijooks – sihtkohtade, transpordifirmade ja reisikorraldaja ressursid aga piiratud ning seetõttu on mai- ja juunikuu populaarseimad kuupäevad broneeritud juba kuid varem. Taolist olukorda sügisel aga ei teki ja klassiga saab reisile sõita just teile kõige sobivamal ajal. Samal põhjusel on ka programmide ja sihtkohtade valik sügisel oluliselt rikkalikum, kui aasta kõige kiiremal ajal ning nii saavad asjaosalised klassile pakkuda personaalsemat ja paindlikumat teenust.

# Reis on turvalisem: paremad võimalused kontaktide vähendamiseks ja distantsi hoidmiseks

Lisaks sellele, et reisimiseks leidub palju vabu kuupäevi, on valitud reisiprogrammis sisalduvad sihtkohad vaikselt üle minemas talveajale – möödas on kevadiste klassireiside ja suviste turistide tulvad ja külastajaid oluliselt vähem, kui üldse saab kedagi veel ringi liikumas näha. Tänu sellele on võimalik ka tagada grupile täiesti privaatne külastus sihtkohta ja programmi läbiviimine vaid ühele klassikomplektile korraga, vähendades nii kontakte ja reisides turvalisemalt. Klassireisi jooksul tasub vältida erinevate rahvarohkete kohtade külastamist nagu näiteks kaubanduskeskused, nii on võimalik klassireis läbi viia puutudes kokku vaid oma grupiga.

# Uut kooliaastat ühise väljasõiduga alustades jagub positiivset laengut kogu aastaks

Heas tasakaalus reisiprogramm hõlmab endas nii õpetlikku kui meelelahutuslikku poolt, mis kooli alguses läbi viies juhatab ühelt poolt sisse algava õppetöö, kuid teisalt suurendab klassi ühtekuuluvustunnet ja head läbisaamist. Sellisel positiivsel noodil kooliaasta alustamine on kasuks kõikidele osapooltele – nii õpetajatele, õpilastele kui lastevanematele.

Õpilasreisid soovitab sügiseseks reisimiseks:

 • Käsmu kaptenitekülaKäsmu aardejaht

  Aardejaht Käsmu kaptenite külas

  1-päevane reis
 • Aardejaht Käsmus ja kummituslik Kolga mõis

  1-päevane reis
 • AHHAA teaduskeskus ja Tagurpidi Maja

  1-päevane reis
 • MaisilabürintPõltsamaa lossi õppereis

  Ainult septembris! Maisilabürint Toretalus ja Põltsamaa loss

  1-päevane reis
 • Aktiivne puhkus Ida-Virumaal

  2-päevane reis
 • Avastamata Tallinn

  Avastamata Tallinn

  2-päevane reis
 • Avastusretk teaduse ja seikluse radadel Tartus

  2-päevane reis
  Uus!
 • Elamused Elvas ja Valgas

  2-päevane reis
  Uus!
Vaata kõiki reisiprogramme