Üle pika aja terendab ees võimalus reisida klassiga taas välismaale – oleme seda kaua oodanud ning on hea meel lõpuks tõdeda, et tasapisi hakkab turism elavnema ja võimalused avarduma! Kuigi ka Eestis reisida on endiselt samaväärselt elamusi pakkuv, siis on raske ületada elevust ja emotsioone, mida pakub õpilastele sõit välismaale.

Meie kodulehelt leiate hoolikalt valitud reisiprogrammid välismaal, mille seast valiku tegemine võib olla keeruline, kuid siinkohal saame valiku tegemisel olla abiks tänu pikaaegsele kogemusele ja professionaalsusele, mille oleme saavutanud korraldades läbi aastate õpilastele sadu reise nii Eestis kui välismaal.

Toome kogemusele ja gruppide tagasisidele põhinedes välja 5 parimat klassireisi välismaal, mis on olnud läbi aegade kõige populaarsemad valikud ning jätnud nii meie reisisaatjatele kui ka õpetajatele ja õpilastele kõige sügavamad muljed ja kirkamad mälestused.

 

Vaieldamatult kõige populaarsem välisreisi programm on kindlasti see meeleolukas reis Baltimaade tähtsaimasse kuurortlinna Palangale! Selle kolmepäevase reisi puhul on kõike piisavalt – see on justkui kiire, kuid sisukas puhkus mõnes eksootilises Vahemere kuurortlinnas. Külastatakse selliseid olulisi vaatamisväärsusi nagu maagilist, üle 200 000 ristiga ristimäge ja Palanga merevaigumuuseum koos mõisapargiga. Imeilusat floorat ja faunat saab nautida Neringa poolsaarel, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning on tõeline idüll koos maagiliste randade, liivadüünide ja delfiinietendusega. Kogu reisi staar-atraktsioon on aga muidugi Palanga linna mereäärne promenaad ja jalakäijate tänav, mille meelelahutust, toidukohti, suveniiriputkasid, pop-up lõbustusparki ja palju muud saab nautida lausa kahel pikal õhtul. Kustumatuid mälestusi sellest imelisest reisist jäävad illustreerima Palanga merevaigused päikeseloojangud.

 

Äärmiselt sisukas ja meeldejäävaid elamusi pakkuv viiepäevane klassireis Lõuna-Poola viib õpilased imelisse Krakowisse – Poola ühte kõige suuremasse ja vanemasse linna, kus imetleda ajaloolist linnakeskust koos vanalinna ja tähtsaimate vaatamisväärsustega ning saada osa ka suurlinna melust. Emotsionaalselt raske, kuid väga oluline külastus viib grupi Auschwitz-Birkenau koonduslaagrisse. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvate suursuguste Wieliczka soolakaevanduste külastus jätab aga sootuks värvikamad ja ahhetamapanevad mälestused. Reisi teine pool viib õpilased miljonilinna Varssavisse, kus külastame Euroopa ühte tuntumat, Varssavi loomaaeda ning kohtume muuhulgas nii kaelkirjakute, gorillade kui krokodillidega. Enne tagasisõitu pakub veel rohkelt avastusrõõmu Koperniku teadusmuuseum, kus läbi 450 interaktiivse väljapaneku saavad õpilased teha iseseisvalt teaduskaitseid ja avastada füüsikaseadusi. Lisaks sisukatele külastustele ja vaatamisväärsustele on loomulikult oluline osa ka pikal bussisõidul, mis on õpilastele omaette elamus ja oluline osa meeldejäävast ühisajast klassiga.

 

Lõpureisi üheks parimaks sihtkohaks on kindlasti Baltimaade üks kauneim kuurortlinn Jurmala ja Läti imeline pealinn Riia. Jurmala asub Tallinnast vaid 4,5 h sõidu kaugusel, mille tõttu on see reis sobilik ka nendele õpilastele, kellele pikemad bussisõidud ei sobi. Selles reisiprogrammis saab nautida veemõnusid nii sisetingimustes Livu veepargis kui ka väljas karastavas merevees, saab tutvuda Jurmala põhiliste vaatamisväärsustega ja nautida peatänava melu. Teisel reisipäeval suundutakse Riiga, kus saab rahuldatud ka ajaloohuviliste õpilaste soovid ning kohaliku giidi juhendamisel kuulda ja näha kõike põnevat Riia imelises vanalinnas. Kindlasti tabab huvilisi ka põnev võrdlusmoment meie enda Tallinna vanalinnaga, aga tavaliselt jõutakse arusaamale, et mõlemad on oma arhitektuuri ja põneva ajalooga kauniteks paikadeks ja ühte ei saa teisest paremaks nimetada. Soovi korral saab reisikavasse lisada Riia loomaaia külastuse, kus võib kohata kuni 400 erinevat loomaliiki.

 

Reisiprogramm Leetu on ühtaegu hariv kui ka väga lõbus väljasõit õpilaste jaoks, kes soovivad ennast pärast rasket õppeaastat korralikult premeerida. Kolmepäevasel reisil jõuab grupp tutvuda nii Vilniuse, Kaunase ja Trakai saarelinnusega kui ka mõnuleda Baltimaade suurimas Druskininkai veekeskuses. Esimene reisipäev on pühendatud Vilniusele – tutvutakse kohaliku giidi abiga linna põnevaimate kohtadega ning õpilased saavad nautida vaba aega Leedu suurlinnas. Teisel päeval saab kustutada oma teadmistejanu Leedu iidse pealinna Trakai linnuses, mis on ainus linnus Ida-Euroopas, mis on ehitatud saarele. Pärast imelise linnusega tutvumist on aeg mõnuleda 9-meetriste palmide all Druskininkai veepargis. Viimane õhtu veedetakse noorte inimeste linnas Kaunases, mis on oma hüüdnime saanud linnas elavast 35 000 õpilasest. Viimasel reisipäeval tutvutakse Kaunase vanalinna ja sealse gooti stiilis oleva arhitektuuriga lähemalt ning seejärel algab tagasisõit Eesti poole. See on unustamatu reis, mille jooksul õpilased saavad paraja portsu uusi huvitavaid teadmisi kui ka nautida kauaoodatud suvepuhkust!

 

Klassireis Lätti Gauja rahvusparki on suurepärane reis õpilastele, kes naudivad palju looduses viibimist ja värsket suveõhku. Kahepäevasel reisil lõunanaabrite juurde võetakse ette aktiivseid tegevusi looduses ja tutvutakse paeluvate Läti linnustega. Esimesel päeval külastatakse keskaegseid Cēsise lossivaremeid, mille arhitektuur köidab linnakülalisi oma romantilise ligitõmbavusega. Siguldas vaadatakse üle legendirikas Gutmani koobas ning võetakse ette kõigile jõukohane matk. Majutuskohaks on grupile kaunis Krimulda mõisas asuv hostel, kus grupp saab mõnusasti koos aega veeta ja üksteise seltsi veel viimast korda enne suvevaheajale minemist nautida. Teisel päeval on võimalik minna Tarzani vabaõhu-seiklusparki, kus adrenaliinirohket tegevust erineva raskusastmega radadel ja trossilaskumistel jagub tundideks või veeta pool päeva Koiva jõel kanuumatkal. Enne tagasisõitu saab grupp lähemalt tutvuda Turaida linnuse ja sealsete põnevate legendidega. See on reis, kus õpilased saavad üheskoos palju aega veeta ja kaunist Läti loodust imetleda!

VEEL VÄLISREISE:

 • Poola kolmiklinn: Gdansk, Gdynia ja Sopot

  5-päevane reis
 • Heureka klassireisHelsingi klassireis

  Helsingi: Heureka ja Fazer

  1-päevane reis
 • Livu veepark Jurmalas

  Livu veepark Jurmalas

  1-päevane reis
  Uus!
 • Linnanmäki lõbustuspark Helsingis

  1-päevane reis
 • Läti: Jurmala ja Riia

  2-päevane reis
 • Baltimaade eksootika: Palanga ja Nida

  3-päevane reis
 • Rootsi kruiis ja Stockholm

  3-päevane reis
  Uus!
 • Põhjamaised pärlid: Helsingi, Turu ja Uusikaupunki

  3-päevane reis
  Uus!
VAATA KÕIKI