Uus kooliaasta ongi ukse ees ning ees ootavad imeilusad sügisilmad koos uute seikluste ja väljakutsetega. Mõistagi terendavad ees aga ka aina pimedamad sügisõhtud, pikad koolipäevad ja kontrolltööd – õnneks on meil selle leevendamiseks rohtu! Sügisene klassireis on ideaalne võimalus alustada kooliaastat üheskoos ühe vahva seiklusega, millest jätkub energiat järgmise vaheajani. Ühe- või kahepäevasest sügisreisist saadud head emotsioonid ning uued ühised mälestused annavad rohkelt jõudu ja jaksu, et pikk sügis võidukalt vastu pidada. Õpilasreiside valikus on rohkelt reisiprogramme, mis sobivad suurepäraselt kooliaasta avalöögiks. Et valikut lihtsamaks teha, toome aastatepikkusele kogemusele ning meiega reisinud õpetajate tagasisidele tuginedes välja meie populaarseimad sügisesed klassireisid.

 

Välisreisid tekitavad alati õpilastes elevust, niisiis sobib kooliaasta alustamiseks ideaalselt ühepäevane klassireis Soome. Põhjamaine pealinn Helsingi on vaid kahetunnise meresõidu kaugusel ning seal ootavad reisiseltskonda magusad seiklused, aga ka uued teadmised ja avastused. Külastame esmalt suurejoonelist Fazeri šokolaaditehast, maiustame ja tutvume legendaarse magusabrändiga, misjärel suundume võimsasse Heureka teaduskeskusesse ning uudistame sealseid põnevaid ja interaktiivseid eksponaate. Helsingis jagub avastamist terveks pikaks päevaks!

 

Sügisesse sobib kui valatult mänguline väljasõit võluvasse Viljandi linna. Seal saame nautida värvilist sügist täiel rinnal – võtame ette jalutuskäigu maalilistel lossimägedel, misjärel uudistame võimsa Ugala teatri telgitagustes ja kehastume ka ise professionaalseteks teatritegijateks. Adrenaliini lisab reisipäevale õpilaste hulgas ülimenukate Castle Escape põgenemistubade külastus, kus klassikaaslased peavad end meeskonnana proovile panema, mõistatusi lahendama ning õigeaegselt toast välja pääsema.

 

Pimeda ja kõleda sügisõhtu aitab enneolematuks seikluseks muuta meie klassireis Hara allveelaevabaasi ja Kolga mõisa. Õhtusel klassireisil saavad julged klassikaaslased avastada nõukogudeaegset baasi hoopis omanäolisel moel – kogu ekskursioon toimub taskulambi valgel, seltsiks hämarus, merekohin ning retkejuhi põnevad lood kunagisest sõjaväebaasist. Taskulambiretke järel suundume kummituslikku Kolga mõisa, kus saame osa kaasahaaravast legendituurist.

 

Et hõlpsamini õppimislainele saada, tasub klassiga sõita ägedale avastuspäevale Tartusse. Teeme lähemalt tutvust keemia ja füüsika põneva maailmaga ning lööme üheskoos ka ise käed teadusele külge. Selleks lähme esmalt külla Hullule Teadlasele, kes viib läbi kaasahaarava eksperimentidest pakatava koolitunni, seejärel suundume suurejoonelisse AHHAA keskusesse, kus leiab lõbusat avastamist igale maitsele. Sellisest koolipäevast ei taha keegi puududa!

 

Miks mitte alustada sügist oluliste eestimaiste klassikute seltsis! Meie mänguline Lõuna-Eesti reisiprogramm viib klassi nii Palamuse muuseumisse kui ka Elistvere loomaparki. Esmalt tutvume olulise osaga Eesti kultuuriloost Palamusel, Oskar Lutsu sünnikodu muuseumikompleksis – avastame end järsku köstri koolitunnist ning rändame üheskoos ajas tagasi. Seejärel suundume Elistvere loomaparki, kus kohtume meie metsades elavate loomade ja lindudega ning õpime nende kohta nii mõndagi uut.

 

Pikenda koos klassiga suve ning sõitke kooliaasta alguse puhul suvepealinna! Esmalt ootab Pärnus reisiseltskonda tõeline põgenemistubade meistriklass: kolmetunnises eriefektide ja näitlejatega põgenemisprogrammis tuleb klassikaaslastel välja pääseda vanast vanglahoonest. Seejärel sõidame Tervise Paradiisi veekeskusesse, kus leidub hulgaliselt veeatraktsioone nii neile, kel jagub veel energiat hullamiseks kui ka neile, kes otsivad pingelisele hommikupoolikule mõnusat lõõgastust.

 

Kooliaasta alustamiseks sobib suurepäraselt sõit ülikoolilinna Tartusse. Ühtaegu kultuurne ning parajalt meelelahutuslik programm annab klassikaaslasele võimaluse tutvuda esmalt Eesti vanima teatri telgitagustega ning kehastuda Vanemuises ise tõelisteks teatritegijateks. Seejärel külastame õpilaste lemmikut Tartu Escape põgenemistubasid, kus tuleb aja peale nuputada, mõistatada ning end koostöös toast välja päästa.