Ühe- ja mitmepäevased bussireisid Eestis on ideaalne variant soodsaks, ent siiski meeldejäävaks ja seiklusrohkeks puhkuseks klassiga. Eesti reisid võivad olla sama huvitavad ja elamusi pakkuvad, kui reisid välismaale ning eestisisene reisimine kogub üha enam populaarsust – eriti praegusel ajal, kus paindlikkus ja kodumaiste ettevõtete toetamine on reisi valimisel äärmiselt oluline.

 

Meie kodulehelt leiate suurima klassireiside programmivaliku Eestis, mis võib silme eest kirjuks teha – kuidas küll valida parim klassireis, kui valikut on nii palju?

Oleme õpilasreise korraldanud juba aastast 2008 ning oma kogemusele, õpetajate ja õpilaste huvidele ja tagasisidele tuginedes toome välja 10 parimat klassireisi Eestis, mis on läbi aegade olnud kõige populaarsemad valikud.

 

Üle mere sõit on alati õpilastele veidi eksootiline ning välismaa reisi elevust koos tervisliku ülemeelikusega tekitab edukalt ka sõit Eesti suurimale saarele. Saaremaal ootab imeilus loodus, omapärase huumoorisoonega ja äärmiselt külalislahked saarlased ja palju avastamist. Saaremaa klassireis on ühelt poolt väga hariv – reisi rikastab pikk ja sisukas linnuseekskursioon Kuressaares ning tähtsaimad vaatamisväärsused nagu Panga pank, Kaali kraater ja Angla tuulikupark, mille nägemiseta Saaremaalt lahkuda ei tohiks. Teiselt poolt tasakaalustab reisi mõnus puhkus klassikaaslastega lõkke ääres õdusas puhkekeskuses ja suur valik lisavõimalusi alates Muhu jaanalinnufarmi külastusest kuni seiklusparkide ja karjäärisafariteni, seega on iga reis Saaremaale omanäoline, kordumatu ja just sinu klassi nägu.

Lõuna-Eesti on imeilus igal aastaajal, kuid kevadel ja suvel sinna kuppelmäestiku, järvede ja jõgede vahele reisida on elamus omaette! Looduslähedane reisiprogramm, mis viib nii kanuumatkale kui seiklusparki, keskendub õpilaste seiklushimu ja adrenaliinijanu rahuldamisele ning pealehakkamise ja koostöö arendamisele. See bussireis on tõeline elamuste kompott, millest muljetamist jagub veel kauaks – omaette kogemuse võrra rikkamaks saab siit nii kõige julgem klassikaaslane kui ka vähe pelglikum, sest midagi ei ole toredamat kui kambavaimuga tekkiv soov ületada iseend kanuuretkest osa võttes või astudes kraadike raskema seiklusraja algusesse. Reisi teeb ideaalseks puhkus mõnusas majutuskohas Otepää lähistel, kus lisaks palliplatsidele, grillimise ja saunatamise võimalusele saab ilusa ilma korral sulistada privaatses järves.

Parim viis klassivaimu turgutamiseks ja ühise aja hindama õppimiseks on sõita kogu klassiga väikesele saarele, kus leidub nii vaatamist ja tegemist kuid ka piisavalt aega mõnusaks puhkuseks ja ühistegevusteks kaaslastega. Eksootilise hülgeküttide saare elu veavad eest hakkajad Kihnu naised, kes veel tänaseni kannavad uhkusega igapäevaselt Kihnu rahvariideid, kui nad motikaga mööda Kihnu romantilisi käänulisi teid usina asjaajamisega tegelevad. Saare peamiste vaatamisväärsuste kõrval pakub omaette elamust mereäärne aega peatav puhkus ja pallimäng ning võimalus ka ise renditud ratastega saart avastada. Kõik see moodustab idüllilise puhkuse ja väärt mälestused ühest eraldatud nurgakesest Läänemeres, mille võlu koos klassiga näha ja kogeda.

Kevad/suviste väljasõitude planeerimisel ei saa üle ja ümber muidugi meie imeilusast, melust ja siginsaginast kubisevast, lõputul hulgal elamusi ja tegevusi pakkuvast suvepealinnast Pärnust. Reisiprogrammi hariv osa näeb ette Kurgja talumuuseumi külastust, kus mõnus talurahvalik kulgemine ja taluloomadega tutvumine pakub häid emotsioone ja palju uusi huvitavaid teadmisi. Õpilased ootavad arusaadavalt vaba aega suvepealinnas – kes soovib selle veeta ebamaiselt populaarse Steffani pitsarestorani järjekorras seistes, kes külastada ostukeskust või jalutada vanalinnas – õpilaste tagasiside põhjal teeb ühe tõelise klassireisi täiuslikuks piisav vaba aeg võõras linnas. Mereäärne puhkekeskus Valgeranna puhkekülas on päevitunud kirss selle klassireisi magusal tordil ja teise päeva tegevuseks planeeritud seikluspargi külastus on garanteeritult vinge elamus, mis on lausa kohustuslik koostisaine ühe meeldejääva klassireisi retseptis.

Talvepealinn Otepää ja Lõuna-Eesti laiemalt on imeline sihtkoht värskendavaks grupireisiks lisaks talvele nii kevadel, suvel kui miks mitte ka varasügisel, mil kuppelmaastik on kattunud õite, roheluse ja lopsakusega ning piirkonna rohked järvekesed päikesepaistel vastu sillerdavad. Üks täisväärtuslik väljasõit sisaldab endas parajas koguses uusi teadmisi, seikluslikku eneseületust ja mõnusat puhkust. Just seda kõike pakub antud reisiprogramm, mille sihtkohtadeks on äärmiselt põnev käed-külge teadusmuuseum Sangaste mõisa Ringtall, Tehvandi vaatetorn, Otepää linn ja Pühajärv ning Otepää seikluspark. Mõnusast suveõhtust klassikaaslastega Lõuna-Eesti puhkekeskuse privaatsest järvest, saunast, pallimängudest ja valgest ööst jäävad soojad mälestused kogu eluks.

Üks kõige populaarsemaid ühepäevaseid klassireise on Käsmu kaluriteküla ja Lahemaa rahvusparki tutvustav mänguline reisiprogramm, kus aardejahi stiilis maastikumängu abil tutvume Käsmu poolsaare ja tähtsaimate vaatamisväärsustega. See klassiekskursioon meeldib nii noorematele kui vanematele õpilastele, sest võistluslikku laadi mängu sisu on vanusele vastav ning parajalt nuputamist ja avastamisrõõmu jagub kõigile. Omaette elamus on ka Käsmu küla vahel jalutamine, sest piltilusad kaptenite majad on kukkunud välja otsekui juturaamatust ja piknik mereäärsel puhkeplatsil on tõeline hingekosutus. Reisi fännavad ka õpetajad, sest pealinnast tulles on bussisõitu vähe ning seega üsnagi lühikese päeva kohta on reisiprogramm väga sisukas, värskendav ja õpetlik.

Bussireis Tartusse Hullu Teadlase eksperimentaaltundi ja Tartu Escape põgenemistuppa on reis, mida me peame üheks parima klassireisi musternäidiseks – samaaegselt sisukas ja hariv ning teisalt meeleolukas, põnev ja emotsiooniderohke. Omanäolise Hullu Teadlase juhendamisel saab klass osa vanusele ja huvidele vastavast õppeprogrammist – uued teadmised hakkavad kergelt külge tänu kaasahaaravale juhendusstiilile ja võimalusele ise katseid lähedalt pealt vaadata või lausa käed külge lüüa. Teise sihtkohana planeeritud põgenemistubade kompleksi külastus on aga õpilastele tõeline emotsioonide virrvarr, sest adrenaliini lööb lakke mängu ajaline limiit ja elutruu õhustik. Samal ajal õpivad noored omavahel grupitööd tegema ja meeskonnana arenema – oluline roll on tiimis kõigil, seega ühise eesmärgi nimel töötamine vähendab kiusamist ja loob ühtsust. Elevil sädistamist põgenemistoas kogetu üle jagub bussis terveks tagasisõiduks.

Vaieldamatult kõige rohkem emotsioone ja elevust tekitav klassireis, sest mis saaks olla veel raputavam kui saada suletud endisesse vanglasse ja päris vangikongi lausa kolmeks tunniks – pinevust lisamas heli- ja valgusefektid, näitlejatest vangivalvurid ja kiiruse peale lahendamist vajavad ülesanded. Siin tekib usaldus ja koostöö kaaslaste vahel iseeneslikult, sest ühise eesmärgi nimel töötamine arendab nii üksteisega arvestamist kui sallivust. Ühiselt läbielatud vinged emotsioonid ja pääsemisega kulmineeruv põgenemismäng on tõeliselt lähendav kogemus kogu klassile. Teise sihtkohana planeeritud Tervise Paradiisi veekeskus pakub täpselt vajalikku lõõgastust adrenaliinirohke hommikupooliku järel nii õpilastele kui õpetajale.

See klassikaline ekskursioon säilitab kindlat kohta kõige populaarsemate klassireiside tabelis juba läbi aastate ning seda põhjusega. Traditsiooniline reisiprogramm Palamusele ja Elistverre toetab õppekava ning on äärmiselt hariv ja sisukas. Samuti on külastatavad sihtkohad lausa nii legendaarsed, et kirjutamata reegli järgi on nende külastamine lausa “kohustuslik kirjandus”. Palamusel saab osa väga põnevast klassi vanusele vastavast särtsakast õppeprogrammist ning Elistveres suu ammuli kuulata lõputul hulgal uskumatuid, kentsakaid ja armsaid lugusid loomapargi elanikest. Sellele reisile ootame ka ise elevusega kaasa sõitmist, sest päris tore on mõelda, et 20-aastane karu Karoliina meie reisisaatjaid juba Õpilasreiside siniste t-särkide järgi ära tunneb ja külla ootab.

Antud reisiprogramm on suurepärane lahendus kiireks ja turgutavaks väljasõiduks kaaslastega, mis koolipingile vahelduseks pakub rohkelt emotsioone, põnevaid avastusi ja ka kosutavat tuulutust ühel Eesti kõige kaunimal rabamatkal. Soodne, kuid igati sisukas ja elamuslik reisiprogramm on õige valik, kui soovite klassiga natuke koolimajast välja saada, luua ühiseid mälestusi ja samal ajal ka üht-teist eluliselt olulist kõrva taha panna. Politseimuuseumi tõelised hitt-tegevused on muu põneva hulgas joodikuprillides mööda sirgjoont kõndida proovimine, valedetektori all luiskamine, eriüksuslasena pahalaste kahjutuks tegemine ning spiooni kombel turvakaamerate ja laserite vahel hiilimine. Parim kogemus on massirahustuses osaledes teha klassiga sellist lärmi, mida koolis mitte mingi hinna eest teha ei lubataks. Eesti kauneim ja külastatuim matkarada Viru rabas tasakaalustab hommikusi emotsioone imeilusa looduse ja ahhetama panevate vaadetega vaatetornist, kosutava jalutuskäigu ja ühise piknikuga rabaveerel.