Reisitõrke kindlustus on abiks, kui ootamatul põhjusel ei saa mõni õpilane klassist reisile minna või see tuleb planeeritust varasemalt lõpetada. Reisitõrke kindlustus aitab ka siis, kui õpilane haigestub vahetult enne reisi. ERGO kindlustus pakub reisi ärajäämise ja katkemise kindlustuskaitset ka Eesti-sisestele reisidele.

 

Igal aastal valivad sajad klassid oma lõpureisiks või muuks vahvaks väljasõiduks just mõne kodumaise sihtkoha. Eestis jagub rohkelt avastamist nii ühepäevaste kui mitmepäevaste reiside raames sõltumata aastaajast ning programmide valik on ääretult lai. Kui välisreiside puhul on reisikindlustuse vormistamine iseenesest mõistetav, siis vähesed klassijuhatajad ja reisiplaneerijad teavad võimalusest kindlustada ka Eesti-sisene klassireis.

Nüüd on võimalik klassile vormistada reisitõrke kindlustus ka Eestis toimuvatele klassiekskursioonidele. Reisitõrke kindlustus pakub reisijale kaitset juhul, kui reis peab ootamatul põhjusel õpilase jaoks ära jääma või katkema – näiteks haigestumise või reisi alguspunkti viima pidanud transpordi hilinemise/rikke korral. Kuna klassiekskursioonide puhul on tihtipeale tegemist suurte gruppidega, seisavad õpetajad sageli olukorra ees, kus mõni õpilane viimasel hetkel haigestub või reisipäeva hommikul kohale ei ilmu. Paraku on selleks hetkeks reisifirmal täpse õpilaste arvu põhjal juba kõik kulutused tehtud ja seega juhtub tihti, et reisikorraldajal tuleb selgitada, et viimasel hetkel haigestunud õpilasele raha tagasi maksta ei ole võimalik. Kindlustuse olemasolu aitab vältida olukorda, kus haigeks jäänud õpilane peab siiski reisi eest tasuma või grupi suuruse vähenemise korral tõuseb reisi hind teiste õpilaste jaoks.

 

Reisitõrke kindlustus on võimalik õpetajal vormistada kas kogu grupile ühiselt või igal lapsevanemal oma laste eest eraldi. ERGO kodulehel reisikindlustust soetades tuleb Eesti-sisese kaitse saamiseks valida oma reisikindlustusse reisitõrke kaitse. Reisikindlustuse tervise, pagasi ja vastutuse kindlustuskaitsed Eestis ei kehti.

ÜHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Ettevõtlusküla programm ja adrenaliinirohke airsoft

  1-päevane reis
  Uus!
 • Paide Wittensteini ajakeskusKlassireis Järvamaal

  Ajaloo õppepäev Eestimaa südames

  1-päevane reis
 • Vanemuise teatri töötuba

  Vanemuise teatri töötuba ja põgenemistoad Tartus

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Tartus

  1-päevane reis

KAHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Käsmu kapteniküla ja Lontova seikluspark

  2-päevane reis
 • Võluv Viljandimaa: lossimäed, järved ja seikluspark

  2-päevane reis
 • Filmi VargamäeFilmi Vargamäe

  Lõuna-Eesti: Metsavenna talu ja Filmi Vargamäe

  2-päevane reis
 • Parveseiklus Emajõel

  2-päevane reis