Alates sellest suvest pakub ERGO kindlustus esimesena Eestis reisi ärajäämise ja katkemise kindlustuskaitset ka Eesti-sisestele reisidele. Reisitõrke kindlustus on abiks, kui ootamatul põhjusel ei saa mõni õpilane klassist reisile minna või see tuleb planeeritust varasemalt lõpetada.

 

Kui kevadine eriolukord riigis jättis klassid ilma kauaoodatud klassiekskursioonidest, siis uue kooliaasta alguses on õpetajatel ja klassidel taas mõtted ühiste väljasõitude peal. Muidugi ühe olulise erisusega – rohkem kui kunagi varem huvitutakse kodumaa avastamisest. Eestis jagub rohkelt avastamist nii ühepäevaste kui mitmepäevaste reiside tarbeks sõltumata aastaajast ning programmide valik on väga lai. Tänaseni puudus aga kaitse, mis aitaks kindlustada reisitõrke tõttu ära jäänud kodumaiseid elamusi.

 

Seega kui seni on võimalik olnud tellida reisikindlustus vaid Õpilasreiside välisreisidele, siis nüüdsest on võimalik klassile vormistada reisitõrke kindlustus ka Eestis toimuvatele klassiekskursioonidele. Reisitõrke kindlustus pakub reisijale kaitset selle eest, kui reis peab ootamatul põhjusel ära jääma või katkema – näiteks haigestumise või reisi alguspunkti viima pidanud transpordi hilinemise/rikke korral. Kuna klassiekskursioonide puhul on tegemist 20-30 suuruste gruppidega, seisavad õpetajad väga tihti olukorra ees, kus keegi õpilastest viimasel hetkel haigestub ja reisipäeva hommikul kohale ei ilmu. Kahjuks on enamasti selleks hetkeks ka reisifirmal grupi eest kõik kulutused tehtud ja seega juhtub tihti, et reisikorraldajal tuleb selgitada, et viimasel hetkel haigestunud õpilasele raha tagasi maksta ei ole võimalik. Kindlustuse olemasolu aitab vältida olukorda, kus haigeks jäänud õpilane peab siiski reisi eest tasuma või grupi suuruse vähenemise korral tõuseb reisi hind teiste õpilaste jaoks.

 

Reisitõrke kindlustus on võimalik õpetajal vormistada kas kogu grupile ühiselt või lastevanematel oma laste eest eraldi. ERGO kodulehel reisikindlustust soetades tuleb Eesti-sisese kaitse saamiseks valida oma reisikindlustusse reisitõrke kaitse. Reisikindlustuse tervise, pagasi ja vastutuse kindlustuskaitsed Eestis ei kehti.

ÜHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Lodi Jõmmu klassireis

  Looduslodja jõeretk ja põgenemistuba Tartus

  1-päevane reis
 • Paide Wittensteini ajakeskusKlassireis Järvamaal

  Ajaloo õppepäev Eestimaa südames

  1-päevane reis
 • Kanuumatk

  Kanuu- ja rabamatk Soomaal

  1-päevane reis
 • Tartu TYPA keskus

  Tartu TYPA ja Aura veekeskus

  1-päevane reis
  Uus!

KAHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • ViikingidKuressaare loss

  Saaremaa viikingiseiklus

  2-päevane reis
 • Reis ümber Võrtsjärve

  2-päevane reis
  Uus!
 • Supimatk Pärnu jõel

  Suvepuhkus SUPimatka ja meeskonnamängudega

  2-päevane reis
  Uus!
 • Aktiivne puhkus Ida-Virumaal

  2-päevane reis