Klassireisimine on viimaste erisuguste aastate jooksul muutunud nii mõnegi aspekti võrra – ühelt poolt võib õpilastega reisimine õpetajate jaoks kohati veidi ärev olla, kuid teisalt on ühistegevus kaaslastega asendamatult värskendav, klassi- ja õppimisvaimu turgutav ning igati turvaline.

Tänu paindlikele reisi tühistamis- ja edasilükkamise tingimustele, reisikorraldajate valmisolekule kiirelt reageerida ja lahendusi pakkuda ning sihtkohtade ja muuseumide koostööle külastused kõikidele võimalikult turvaliseks muuta, on Õpilasreisidega reisimine muretu ja kosutav. Täpsemalt kirjutasime sel teemal oma blogis sügisel.

Kevadine klassireiside hooaeg läheneb jõudsalt ning kevadsuvise väljasõidu planeerimisega tuleks alustada juba nüüd, et tagada unistuste klassi lõpureis seda pikisilmi oodanud lastele.

Loetleme 7 põhjust, miks tuleks juba aasta alguses alustada kevadise klassireisi broneerimisega:

 

#1 Kehtivad soodsamad hinnad

 

Varakult broneeritud reis on soodsam mitmel põhjusel. Hinnas saab võita nii sihtkohtade ja muuseumide piletihindade, bussirendi kui reisibüroo korraldustöö arvelt. Olgugi et proovime õpilastele pakkuda alati reisimiseks taskukohast hinda, siis kevad on klassireiside teenindamisega seotud ettevõtetele aasta kõige kiirem aeg ja mida hõivatum on nende elementide tööjõud ja muud ressursid, seda kõrgemale kerkib ka reisihind.

 

 

#2 Rohkem valikuid reisikuupäevadeks

 

Õpilasreiside kodulehelt leiad küll Eesti kõige suurema valiku klassireise, kuid sellele vaatamata ei pruugi meelepärase väljasõidu ja kuupäevade paika panemine hiliskevadel enam nii roosiline olla. Populaarseimad reisiprogrammid ja magusamad kuupäevad võivad teiste gruppide poolt planeeritud olla juba mitu kuud tagasi, seega hilisel broneerimisel tuleb arvestada ka suurema paindlikkusega reisiprogrammi sisu ja reisikuupäevade valimisel.

 

#3 Suurem valikuvõimalus soovitud teenustele 

 

Kõik Õpilasreisid on korraldatud grupile personaalselt lähenedes ning reisikorraldaja püüab alati olla võimalikult paindlik ja vastutulelik kõikide soovide arvestamisel. Suurem tõenäosus kõik erisoovid, lisateenused ja -külastused oma reisiprogrammis sujuvalt klappima saada on siis, kui võtad reisikorraldajaga ühendust täna mitte homme.

 

 

#4 Võimalus maksta osadena – ei pea kohe suurt summat välja käima

 

Kevadine väljasõit võib sõltuvalt valitud reisiprogrammist ja selle pikkusest olla kulukas väljaminek pere rahakotile, eriti kui peres kasvab mitu last ja maksta tuleb mitme reisi eest. Mida varem on klassireis paigas ja reisiprogramm reisikorraldajaga kooskõlastatud, seda kauem on aega väljasõiduks raha kõrvale panna. Paljud meiega reisivad grupid kasutavad võimalust tasuda reisi eest mitme osamaksena – nii ei pea ühe korraga kogu reisiraha välja käima. Osamaksed saame määrata täpselt vastavalt grupi vajadustele ja soovidele, seega tasumine võib alata kasvõi aasta aega enne reisi.

 

 

#5 Kindlusta klassile reis praegu, otsustada saad hiljem

 

Meie reisitingimuste kohaselt on võimalik oma klassireis tasuta tühistada kuni 30 päeva enne väljasõitu. Kõikide eeltoodud põhjuste valguses on seega mõistlik broneerida klassireis kevadeks pigem varakult ning reisi lähenedes võtta vastu konkreetsem otsus reisi toimumise ja üksikasjade osas.

 

 

#6 Tühistamistingimused on eriolukorra ajal väga paindlikud

 

Õpilasreisidele on kõige olulisem meie klientide – tuhandete laste ja sadade õpetajate ning lapsevanemate – turvatunne, tervis ja ohutus. See tähendab, et hoiame end pidevalt kursis valitsuse nõuannetega ja tegutseme soovitustega kooskõlas. Pidevalt muutuvates oludes tasub küsimuste või haigestumise korral alati reisikorraldaja poole pöörduda – teeme endast kõik, et oodatud väljasõit siiski toimuda saaks, tähendagu see siis programmi ümberkujundamist või edasilükkamist. Kui kogu klass peab näiteks eneseisolatsiooni jääma ning see kattub reisikuupäevadega, siis saab reisi tasuta edasi lükata grupile sobivatele kuupäevadele.

 

 

#7 Reisi Eestis ja lähiriikides – toeta kriisist mõjutatud ettevõtteid

 

Turismiettevõtete olukord on küll leevenemas, ent näiteks 2020. aasta kokkuvõttes vähenes majutatud siseturistide arv ligi 20% võrra (Statistikaamet). Tavatingimustes on kevadine hooaeg aeg paljudele Eesti (ja ka muu maailma) sihtkohtadele ja ettevõtetele väga tihe ning tulus tööperiood, viimased kõrghooajad on pandeemia tõttu olnud mõistagi võrdlemisi tagasihoidlikud. Õpilasreisid teeb aasta läbi koostööd mitmesaja hea partneriga, millest arvestatav osa on väikesed, pere- ja paari inimese ettevõtmised, kelleni riigi kriisiabi ei ole küündinud.

 

Klassireis Eestis võib olla täpselt sama meeleolukas ja põnev, kui välismaal, sest meil on siinsamas kodumaal niivõrd palju avastada ja kogeda! Sel kevadel peamiselt Eestis, kuid miks mitte ka lähiriikides reisimisega toetad häid inimesi, kelle suur soov on jätkata endale südamelähedase tööga ja pakkuda meeldejäävaid ja lõbusaid klassireise.

ÜHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Lodi Jõmmu klassireis

  Looduslodja jõeretk ja põgenemistuba Tartus

  1-päevane reis
 • Paide Wittensteini ajakeskusKlassireis Järvamaal

  Ajaloo õppepäev Eestimaa südames

  1-päevane reis
 • Kanuumatk

  Kanuu- ja rabamatk Soomaal

  1-päevane reis
 • Tartu TYPA keskus

  Tartu TYPA ja Aura veekeskus

  1-päevane reis
  Uus!
VAATA KÕIKI

MITMEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Vormsi tuletornRattamatk

  Vormsi ja Haapsalu: jalgrattamatk, linnatuur ja seikluspark

  2-päevane reis
 • Lõuna-Eesti trio: kultuur, loodus ja seiklus

  2-päevane reis
 • Sügisene NarvaKreenholmi ekskursioon

  Sügispealinn Narva

  2-päevane reis
  Uus!
 • Vormsi TalumuuseumRattamatk

  Hiiumaa ja Vormsi: avastusreis Dagö ja Ormsö saartele

  3-päevane reis
VAATA KÕIKI

VÄLISREISID LÄHIRIIKIDES

 • Põhjamaised pärlid: Helsingi, Turu ja Uusikaupunki

  3-päevane reis
  Uus!
 • Leedu linnad, Druskininkai veekeskus ja Trakai

  3-päevane reis
 • Baltimaade eksootika: Palanga ja Nida

  3-päevane reis
 • Peterburi kruiisireis

  3-päevane reis
VAATA KÕIKI

RÄTSEPREISID

 • Rakvere rätsepreis

  Rätsepreis Rakveres

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Ida-Virumaal

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Vooremaal

  Rätsepreis Vooremaal

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Tartus

  1-päevane reis
VAATA KÕIKI