Klassireisimine on viimase erisuguse aasta jooksul muutunud nii mõnegi aspekti võrra – ühelt poolt on õpilastega reisimine õpetajate jaoks kohati veidi ärev, kuid teisalt on ühistegevus kaaslastega asendamatult värskendav, klassi- ja õppimisvaimu turgutav ning igati turvaline.

Tänu paindlikele reisi tühistamis- ja edasilükkamise tingimustele, reisikorraldajate valmisolekule kiirelt reageerida ja lahendusi pakkuda ning sihtkohtade ja muuseumide koostööle külastused ja programmid kõikidele võimalikult turvaliseks muuta, on Õpilasreisidega reisimine muretu ja kosutav. Täpsemalt kirjutasime sel teemal oma blogis sügisel.

Kevadine klassireiside hooaeg läheneb jõudsalt ning eelmisel aastal ära jäänud kevadsuvise väljasõidu planeerimisega tuleks alustada juba nüüd, et tagada unistuste klassi lõpureis seda pikalt oodanud lastele.

Loetleme 7 põhjust, miks tuleks juba aasta alguses kiirustada kevadise klassireisi broneerimisega:

 

#1 Kehtivad soodsamad hinnad

 

Varakult broneeritud reis on soodsam mitmel põhjusel – hinnas saab võita nii sihtkohtade ja muuseumide piletihindades, bussirendis kui reisibüroo korraldustöös. Kuigi proovime õpilastele pakkuda alati reisimiseks taskukohast hinda, siis kevad on klassireiside teenindamisega seotud ettevõtetele aasta kõige tihedam aeg ja mida hõivatum on nende elementide tööjõud ja muud ressursid, seda kõrgemale kerkib reisihind.

 

 

#2 Rohkem valikuid reisikuupäevadeks

 

Õpilasreiside kodulehelt leiad küll Eesti kõige suurema valiku klassireise, kuid sellegipoolest ei tähenda see, et endale meelepärase kevadise klassireisi ja kuupäevade paika panemine hiliskevadel enam nii roosiline on. Populaarseimad reisiprogrammid ja menukad kuupäevad võivad teiste gruppide poolt planeerimisel olla juba mitu kuud tagasi, seega hilisel broneerimisel tuleks arvestada ka suurema paindlikkusega reisiprogrammi sisu ja reisikuupäevade valimisel.

 

#3 Suurem valikuvõimalus soovitud teenustele 

 

Kõik Õpilasreisid on korraldatud lähenedes grupile personaalselt ning reisikorraldaja püüab olla võimalikult paindlik ning vastutulelik kõikide soovide arvestamisel. Suurem tõenäosus kõik erisoovid, lisateenused ja -külastused oma reisiprogrammis sujuvalt klappima saada on siis, kui võtad reisikorraldajaga ühendust täna mitte homme.

 

 

#4 Võimalus maksta osadena – ei pea kohe suurt summat välja käima

 

Kevadine väljasõit võib sõltuvalt valitud reisiprogrammist ja selle pikkusest olla kulukas väljaminek pere rahakotile, eriti kui peres kasvab mitu last ja maksta tuleb mitme reisi eest. Mida varem on klassireis paigas ja reisiprogramm reisikorraldajaga kooskõlastatud, seda kauem on aega ettevõtmiseks raha kõrvale panna. Paljud meiega reisivad grupid kasutavad võimalust tasuda reisi eest mitme osamaksena – nii ei pea ühe korraga kogu reisiraha välja käima. Osamaksed saame määrata täpselt vastavalt grupi vajadustele ja soovidele, seega tasumine võib alata kasvõi aasta aega enne reisi.

 

 

#5 Kindlusta endale reis praegu, otsustada saad hiljem

 

Meie reisitingimuste kohaselt on võimalik oma klassireis tasuta tühistada kuni 30 päeva enne reisi. Kõikide eeltoodud põhjuste valguses on seega mõistlik broneerida klassireis kevadeks pigem varakult ning reisi lähenedes võtta vastu konkreetsem otsus reisi toimumise ja üksikasjade osas.

 

 

#6 Tühistamistingimused on eriolukorra ajal väga paindlikud

 

Õpilasreisidele on kõige olulisem meie klientide – tuhandete laste ja sadade õpetajate ning lapsevanemate – turvatunne, tervis ja ohutus. See tähendab, et hoiame end pidevalt kursis valitsuse nõuannetega ja tegutseme kooskõlas. Eriolukorra kehtestades on võimalik oma reis tasuta edasi lükata või tühistada. Kui kogu klass peab jääma eneseisolatsiooni ning see kattub reisikuupäevadega, siis saab reisi tasuta edasi lükata grupile sobivatele kuupäevadele.

 

 

#7 Reisi Eestis ja lähiriikides – toeta kriisist mõjutatud ettevõtteid

 

Kuigi suvi tõi Eesti turismiettevõtetele mõningast leevendust, siis aasta kokkuvõttes vähenes majutatud siseturistide arv ligi 20% võrra (Statistikaamet). Kevadisest hooajast muidugi rääkimata, mis paljudele Eesti (ja ka muu maailma) turismiga seotud sihtkohtadele ja ettevõtetele on väga tihe tööperiood. Õpilasreisid teeb aasta läbi koostööd mitmesaja hea partneriga, millest arvestatav osa on väikesed, pere- ja paari inimese ettevõtmised, kelleni riigi kriisiabi ei ole küündinud.

 

Klassireis Eestis võib olla täpselt sama meeleolukas ja põnev, kui välismaal, sest meil on siinsamas kodumaal niivõrd palju avastada ja kogeda! Sel kevadel peamiselt Eestis, kuid miks mitte ka lähiriikides reisimisega toetad häid inimesi, kelle suur soov on jätkata endale südamelähedase tööga ja pakkuda meeldejäävaid ja lõbusaid klassireise.

ÜHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

VAATA KÕIKI

MITMEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

VAATA KÕIKI

VÄLISREISID LÄHIRIIKIDES

VAATA KÕIKI

RÄTSEPREISID

 • Rätsepreis Järvamaal

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Rakveres

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Ida-Virumaal

  1-päevane reis
 • Rätsepreis Pärnus

  1-päevane reis
VAATA KÕIKI