Sügis on viiruste aeg olnud läbi aegade, kuid eriti palju tähelepanu tuleb tervisele pöörata tänavusel sügisel. Järgides mõnda lihtsat põhimõtet ja tuletades meelde elementaarseid hügieeniharjumusi, on võimalik jätkata oma tavapärase eluga ja ei ole põhjust ka asendamatult meeleolukatest Eesti-sisestest klassireisidest loobumiseks.

Järgnevalt toome välja mõned põhjused, miks päev klassiga koolist väljaspool on värskendav ja tervislik vaheldus koolipäevale:

 

#1 Vähem kontakte kui koolipäeva jooksul

 

Vaatamata koolide tänuväärt pingutustele klassikomplekte eraldada ja koolipäeva jooksul üksteisega lähedalt kokku puutuvate õpilaste arvu kahandada, võib paratamatult uute meetmete tulemuslikkus erineda oluliselt püstitatud eesmärkidest. See on ka mõistetav – keskmiselt käib ühes koolis mitusada õpilast (Tallinnas keskmiselt õpilaste arv 582, üle Eesti 290 õpilast) ning olenevalt koolist võib õpilaste arv küündida isegi kuni 1500 õpilaseni, kes igapäevaselt sama hoonet külastavad.

Klassireisil seevastu näete te päeva vältel vaid oma klassikaaslasi, millele lisandub paar üksikut, kaks meetrit vahemaad hoidvat uut tuttavat reisisaatja, bussijuhi ja mõne giidi näol.

 

#2 Reisi jooksul kohatud inimesed on tõendatult nakkusohutud

 

Reisi jooksul kohatud vähesed kontaktid on nakkusohutud ning seega ka reisimine igati turvalisem ja tervisele ohutum kui varem. Seda seetõttu, et vastavalt valitsuse seatud nõuetele on reisi jooksul külastatavates sihtkohtades vajalik kontrollida kõikide täisealiste külastajate nakkusohutust. Selleks on kas vaktsineerimiskuuri läbimise, koroonaviiruse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõend.

 

 

#3 Reisil sõidame suure bussiga, jagame antiseptikut ja kaitsemaske

 

Õpilasreiside väljasõitudel hoiame juba nii elementaarseks saanud hügieeni – reisisaatja käest ja bussist on võimalik võtta käte antiseptikut, mida palume aeg-ajalt kasutada ning jagame soovi korral ka kaitsemaske, et siseruumides viibimine mööduks kõigile osapooltele tervislikult. Sõidame sihtkohtade vahel suure bussiga, kus on võimalik mugavalt reisida hoides mõistlikku vahemaad teistega. Piisav vahemaa, käte antiseptik ja kaitsemaskid – nende kolme lihtsa vahendi olulisus on küll juba nüüdseks pähe kulunud!

 

 

 #4 Reisil viibime palju värskes õhus

 

Terviseameti seisukoht on, et värskes õhus viirus ei levi ja et püsida tervena, peaks oluliselt suurema osa oma päevast viibima õues. Õues viibimine on turgutav kõikidele meeltele!

Vali oma reisiprogrammi kindlasti mõni tegevus, mida saab teha välitingimustes – olgu selleks näiteks tänavakunsti tuur Tartus, orienteerumine Jussi loodusrajal, matk Viru rabas, looduslodja jõeretk, Elistvere loomapargi külastus või muu haarav sihtkoht Õpilasreiside laia programmivaliku seast.

 

#5 Üle pika aja saab taas klass kvaliteetaega veeta

 

Kevadine olukord jättis paljud klassid ilma kauaoodatud klassiekskursioonidest, kuid nüüd on taas võimalik klassiga meeleolukale reisile sõita, et turgutada meeli ja arendada koostööd kaaslastega. Erakordsed ajad, ebamugavad meetmed ja teadmatus on keerulised meile kõigile, olenemata vanusest ja ametist, kuid üks on selge – sellega koos toime tulemiseks on asendamatuks vahendiks üks lõbus, isegi ülemeelik päev kaaslastega haaravate sihtkohtade ja tegevuste vahel!

 

#6 Tänu Eestis kehtivale reisikindlustusele ei tule tõbised õpilased reisile

 

Klassireisist ilma jääda ei taha kindlasti ükski õpilane vabatahtlikult, kuid paratamatult tuleb tõbisena olla nüüdsel ajal eriti hoolas ja ettevaatlik ning jääda koju. Haigus ei hüüa tulles ja seetõttu on raske ka reisikorraldajal kogu summa puuduvale õpilasele tagastada, sest kulutused reisi jaoks on reisi toimumise ajaks juba tehtud.

Sellest suvest pakub ERGO kindlustusselts head võimalust vormistada reisitõrke kindlustus ka Eesti-sisestele reisidele, millest saad lähemalt lugeda meie eelmisest blogipostitusest.

 

 

 

Allikad: Terviseamet, Tallinna Haridusamet, Haridus- ja Teadusministeeriumi HaridusSilm

ÜHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Paide Wittensteini ajakeskusKlassireis Järvamaal

  Ajaloo õppepäev Eestimaa südames

  1-päevane reis
 • Vanemuise teatri töötuba

  Vanemuise teatri töötuba ja põgenemistoad Tartus

  1-päevane reis
 • Narva linnus

  Narva linnus ja virtuaalreaalsuse seiklus Toilas

  1-päevane reis
 • Paeluv Põltsamaa: loss, seikluspark ja fotojaht

  1-päevane reis
  Uus!
VAATA KÕIKI

KAHEPÄEVASED KLASSIREISID EESTIS

 • Reis ümber Võrtsjärve

  2-päevane reis
  Uus!
 • Öö Narva linnusesOtepää seikluspark

  Öö Narva linnuses ja Lontova seikluspark

  2-päevane reis
 • Samovar

  Peipsimaa pärlid

  2-päevane reis
 • Rätsepreis Ida-Virumaal

  1-päevane reis
VAATA KÕIKI