Vahel tekib reisi broneerival klassil küsimus, kas on võimalik reisile sõita ka ilma reisisaatjata ja kas siis saab reisida soodsamalt. Reisisaatja olemasolu ei tundu hädavajalik ja arvatakse, et tema täidetavate ülesannetega saadakse ise kerge vaevaga hakkama.

Meie soovitus on reisikorraldus jätta professionaalide hooleks ja ka õpetajana ise bussi istudes tunda kui reisielamusest osa saav muretu õpilane. Järgnevate punktide abil selgitame, miks on Õpilasreiside klassiekskursioonidel kaasas alati meiepoolsed noored ja hakkajad reisijuhid. Põhjendame, kui palju tööd ja vaeva näeb klassireisil kogenud reisisaatja, et tagada reisipaketti kuuluvate teenuste osutamine, vastutada programmi õigeaegse ja kvaliteetse täitmise eest, jagada marsruudiga seotud infot ning tagada klientide heaolu ja turvalisus.

Siinkohal nimetame viis põhjust, miks reisisaatja töö on äärmiselt vajalik:

 

 

#1 Reisisaatja juhatab grupid õigetesse sihtkohtadesse

 

Pole kahtlustki, et õpetajad on palju reisinud ja teavad populaarsemaid Eesti külastuskohti, kuid pidevalt tekib ka uusi põnevaid asutusi, mida klassiga külastada ning alati ei ole nende kohtade üles leidmine just kõige kergem. Reisisaatjal on juba kõik varem teada, et tagada õigeaegne kohalejõudmine. Ta teab, kus asub parkla, kuhu bussijuht bussi saab parkida, täpset hoonet ja isegi õiget sissepääsu ust, et mitte kulutada väärtuslikku reisiaega koha otsimise peale.

 

 

#2 Reisisaatja vastutab õigeaegselt kohale jõudmise eest

 

Reisisaatja on see inimene, kelle õlgadel lasub suur vastutus õigeaegselt kohale jõudmise ees. Hommikul enne kooli eest väljumist suunab grupi bussi, loeb üle õpilased ning peale igat külastust lepib õpilastega kokku kellaaja, mil nad peavad uude kohta liikuma hakkama.

Kuid alati ei sõltu õigeaegselt kohale jõudmine reisisaatjast. Vahel on teetööd need, mis võivad tekitada olukorra, kus grupp hilineb. Vahel oodatakse hommikul mõnda õpilast natukene kauem bussis või on hoopis vaja teha wc-peatust. Sellises olukorras suhtleb reisisaatja kiirelt sihtkohtadega ja annab teada, et grupp hilineb ja kui palju ning vajadusel viib päevaplaanis sisse mõned muudatused, et ülejäänud külastustega jälle ajakavasse mahtuda.

 

 

#3 Reisisaatja lahendab ettearvamatud olukorrad reisi jooksul

 

Loomulikult on parim reis see, mis kulgeb sujuval kergusel ilma igasuguste viperusteta, kuid aeg-ajalt võib juhtuda ka teisiti. Seda juhtub küll väga harva, kuid meie 12-aastase reisikorralduse kogemuse jooksul on juhtunud olukordi, kus buss läheb katki või on mõni sihtkoht või lõunasöögi pakkuja meie külastuse ära unustanud või valele päevale märkinud.

Reisides reisisaatjaga ei pea õpetaja sellepärast muretsema, sest just sellistes olukordades tõttab tema jälle appi. Ta suhtleb bussifirmadega, et leida kiirelt asendusbuss ja et saaks grupi kenasti kohale toimetatud, jõuab kokkuleppele sihtkohaga, et nad broneeringust siiski kinni peaksid ja grupile tellitud teenust osutaksid või otsib kiirelt samaväärse teenuse mõnelt teiselt pakkujalt.

 

 

#4 Reisisaatja tutvustab õpilastele külastatavaid kohti ja vastab küsimustele

 

Reisisaatja annab õpilastele hea ülevaate linnadest ja kohtadest, mida külastatakse. Ta jagab õpilastele põnevamaid fakte ja teadmisi, mida igaüks võiks teada ja et õpilased ka koju jõudes oma uusi teadmisi vanematega jagada saaksid. Reisisaatja teeb seda väga kergelt kuulataval ja huvitaval viisil nii, et see õpilaste jaoks igavaks ja tüütuks ei muutu.

Lisaks sellele oskab reisisaatja vastata õpilaste erinevatele küsimustele, sest neid on noortel palju ja alati ei tea ka õpetaja täpseid vastuseid. “Kus ja mida süüa saab?”, “Kui kaua me veel sõidame?”, “Kui kaua on meil seal aega avastada?”, “Mis huvitav kuju seal tee ääres on?” ja palju muid küsimusi tuleb lastel ikka ette. Reisisaatja vastab hea meelega kõikidele reisiga seonduvatele küsimustele!

 

 

#5 Reisisaatja muudab klassireisi meeleolukaks ja elamusterohkeks

 

Reisidel juhtub vahetevahel ka nii, et mõnda sihtkohta jõutakse natukene varem või peab muul põhjusel kuskil natukene ootama. Selle aja sisustab põnevalt meie reisisaatja, kes teab palju erinevaid toredaid mänge, mida saab laste ja noortega aja sisustamiseks mängida.

Iga reisi lõpus korraldab reisisaatja ka vahva viktoriini päeva jooksul saadud uute teadmiste kohta, mis paneb õpilased proovile ja selgitab välja kõige tublima kuulaja. Viktoriini lõpus saavad kõik osalejad pisikese autasu, et kõigil õpilastel meel rõõmsaks jääks!

 

 

Loodame, et need viis punkti selgitasid lahti, miks eelistada reisimist koos kogenud reisisaatjaga. Õpetajal pole vaja reisi jooksul muretseda millegi pärast, sest reisisaatja vastutab kõige reisiga seonduva ja kvaliteetse kogemuse eest. Nagu on ka tagasiside küsitlustes meile kirjutatud, siis meie reisisaatjatega reisides tunneb õpetaja nagu oleks ta klassireisil ka ise puhkusel!

MEIE REISISAATJAD