Nimi: Mette

Vanus: 26

 

 

 

Paar sõna enda tutvustuseks: 

Alustasin Õpilasreiside reisisaatjana ülikooli kõrvalt ning ettevõtte kasvades avanes mul võimalus tulla siia täiskohaga tööle reisikorraldajana. Tänaseks olen ametilt reisiosakonna juhataja ja lisaks ettevõtte käekäigu eest hoolitsemisele ja reiside korraldamisele koolitan välja meie ägedaid reisisaatjaid.

 

Millal alustasid Õpilasreiside reisisaatjana? 

See oli juba viis või kuus aastat tagasi.

 

Milline reisisaatja sa oled?

Mul on pikaajalised kogemused lastega töötamisel reisisaatjana ja -korraldajana, lasteürituste korraldajana ja lumekooli instruktorina, mis on andnud mulle oskused lahendada kõik ettejuhtuv operatiivselt ja rõõmsameelselt. Kuna olen ka igapäeva töös väga tihedalt seotud meie välja töötatud programmide ja reiside korraldusega, siis usun, et minuga reisida on nii õpetajatele kui õpilastele mõnus puhkus ning mul on jagada ka palju põnevat infot meie külastatavate paikade kohta.

Iseloomult olen sõbralik ja lahke ning alati heas tujus. Mind on keeruline endast välja ajada ning seetõttu soovitan meeleldi ka õpetajal klassireisil kantseldamisest puhkust saada ja reisi nautida.

 

Miks sulle see töö meeldib?

Reisisaatjana saab osa nii paljudest ilusatest, põnevatest ja harivatest sihtkohtadest nii Eestis kui välismaal, kuhu kindlasti muidu ei jõuaks. Meil on siinsamas Eestis nii ägedaid ja haaravaid paiku, mille tundma õppimine on reisisaatja töö juures üks oluliseimaid väärtusi.

Lisaks mulle lihtsalt väga meeldib lastest õhkuv lõbusalt ülemeelik klassireisi meeleolu ja see teeb endalgi tuju alati nii heaks ja nakatab veel pikaks ajaks ka argiellu.

 

Millistel reisidel meeldib sulle kõige rohkem saatjana käia? Miks?

Minu lemmikud õpilasreisid on Lõuna-Eesti ja Sigulda seikluspark, Baltimaade eksootikat pakkuv Palanga ja Nida, talvine suusareis Otepääle ning ühepäevastest põgenemisprogrammidega väljasõidud näiteks Tartusse, Pärnusse ja Viljandisse. Nimetatud reisid pakuvad alati õpilastele kõige rohkem emotsioone ja et olen neil reisidel väga palju kordi käinud, tunnen siis end ka reisijuhina nagu kala vees.

 

Milliseid tegevusi ja sihtkohti soovitad ühele täiuslikule õpilasreisile valida?

Klassireis võiks olla meeldejääv kogemus eelkõige õpilastele, kuid see ei tähenda, et reis ei saa olla samaaegselt meeleolukas ja ka hariv. Edukaimad reisid on need, kus on hea kombinatsioon õpetlikest ja meelelahutuslikest tegevustest – näiteks Hullu Teadlase kabinet, orienteerumismäng või fotojaht, seikluspark, põgenemistoad või tänavakunsti tuur koos ise spreitamisega hoone seinale Tartus.

 

Mõni ere mälestus või naljakas lugu sinu saadetud õpilasreisilt?

Oi, neid on palju! Eriliselt soojad mälestused on klassidega, kellele olen olnud reisisaatjaks kahel, kolmel või isegi neljal klassireisil – kui ikka reisipäeva hommikul bussis veel enne enda tutvustamist sind suure aplausiga vastu võetakse, siis paneb punastama küll.

On olnud ka punastama ajavaid bussijuhte – näiteks kord keset Saaremaa vaatamisväärsuste tuuri peatas bussi hoogsalt lehvitades kinni üks varasemal reisil kohatud bussijuht, et mulle oma aiast korjatud lillekimp ja soojad komplimendid kinkida.

 

Naljakaid seikasid juhtub peaaegu igal reisil. Eks õpilaste ulakas meeleolu nakkab mingil määral ka reisisaatjale ja muhelema ajavad vahel ka päris lamedad naljad, aga paar pärli on jäänud eriti eredalt meelde:

  • Ühel õpilasreisil Palangale olin esimesel päeval reisikava tutvustades põgusalt maininud, et kolmandal päeval külastame merevaigumuuseumit, mille peale üheksandikud kuidagi ootamatult elevil olid. Kui aeg külastuseks käes oli ja giid esimesed sissejuhatavad sõnad tegi, tundsin enda suunas päris mitmeid küsivaid pilke. Üks üheksanda klassi poiss tuli minu juurde ja sosistas: “Siin ei saagi sulajuustu maitsta?”

  • Lastega reisides tuleb harjuda vänge lõhnaassortiiga, mis üle bussi levib, kui keegi jälle mõne eriti aromaatse toidu kallale asub. Ühel 15-aastasel klassiõel sai reisi lõpuks aga päris kõrini klassivennast, kes aina bussis vorsti sõi. Ta kannatus katkes tagasisõidul: “HENDRIK! Kui sa kohe seda vorsti söömise haisu järele ei jäta, siis ma seon selle viineri nööriga bussi taha sumpa külge ja sa võid seda süües Kostivereni meil järel joosta. Saame nii haisust kui su sangadest lahti!”

  • Ma julgustan alati nii õpetajaid kui õpilasi pöörduma enda poole mistahes murede ja küsimustega. Viienda klassi Oskaril tuli see meelde, kui oli poes hädas ning saatis mulle sõnumi: “Kas sa saad aidata? Tahaks alkovaba jooke poest aga ei saa kätte. Red bulli näiteks.”

  • Kord võtsime Nida poolsaarel bussi peale tee äärest grupi eestlasi, kellel oli buss katki läinud. Sõit sai äärmiselt meeleolukas, sest bussi oli järsku kitsalt pakitud neli paralleeli lõbusaid kümnendikke ja kaasaskantavast kõlarist mängis täisvolüümil meie eurolaulu La Forza hardstyle remix.

 

Nipp või paar õpilasreisi õnnestumiseks?

Õpetaja – naudi kõiki teenuseid ja mugavusi, mis Õpilasreisid sulle pakub ilma liigse muretsemiseta ja häälesta ka iseend ühe sündmusterohke ja lõbusa klassireisi meeleollu!

Õpilased – teile jäävad reisist mälestused kogu eluks, seega naudi iga hetke, ole osavõtlik ja lahke oma kaaslastega. Ja ära unusta tänada õpetajat, kes oma siirast tahtest ja vabast ajast teiega reisile sõidab!

METTE LEMMIKUD ÕPILASREISID: