Marleen on väga püüdlik ja hakkamist täis rõõmsameelne reisisaatja, kellega reisile minnes võib grupp ja õpetajad end tunda kui tõelisel puhkusel, sest kogu reisikulg saab Marleeni poolt lendleva kergusega korraldatud, muretsetud ja sätitud.

Marleen on Õpilasreiside kõige kogenum reisisaatja, olles reisisaatjana kaasa teinud väga suurel hulgal ja erinevaid programme. Ta saabub alati reisile täieliku ettevalmistusega – näiteks pole üldse harukordne, kui Marleen saadab juba kaks tundi enne väljasõitu kooli eest sõnumi: “Kohal!”. Talle lihtsalt väga meeldib olla varakult kohal ja valmis 🙂

Tema laitmatus meeldib meile nii väga, et alates 2019 aasta sügisest on Marleen Õpilasreisides tööl ka reisikorraldajana.

 

Saa temaga lähemalt tuttavaks järgmise kümne küsimuse ja vastuse abil!

 

Nimi: Marleen

Vanus: 26

 

Paar sõna enda tutvustuseks: 

Olen lõbus ja kohusetundlik. Mulle meeldib inimestega suhelda ja reisida.

 

Millal alustasid Õpilasreiside reisisaatjana? 

Õpilasreiside reisisaatjana alustasin 2017. aasta kevadel ja minu esimene reis oli Lõuna-Eestisse ja Siguldasse.

 

Milline reisisaatja sa oled?

Reisisaatjana olen väga sõbralik, aga samas ka kohusetundlik. Leian kiiresti õpetajate ning ka õpilastega ühise keele ning teen kõik, mis minu võimuses, et klass reisiga rahule jääks.

 

Miks sulle see töö meeldib?

Mulle meeldib grupiga koos erinevaid kauneid kohti avastada. Isegi, kui olen ühes kohas juba kümnendat korda, siis grupiga koos alati märkame midagi uut ja kaunist. Mulle meeldivad lapsed ja noored, nad näevad maailma hoopis teistmoodi, kui täiskasvanud ja juhivad ka minu tähelepanu sellistele asjadele, millele ise tähelepanu ei pööraks. Lisaks on neil alati maailma kõige vahvamad küsimused kõige kohta, millele ma alati püüdlikult vastan. Mulle meeldib inimestega suhelda ja neid juhendada ühest sihtkohast teise. See töö on huvitav ja kõike muud kui rutiinne.

 

Millistel reisidel meeldib sulle kõige rohkem saatjana käia? Miks?

Minu üheks lemmikreisiks on Palanga koos imelise Ristimäe ja kauni Nidaga. Nii tore on näha õpilaste elevust Eestist välja reisides. Bussi aknast välja vaadates juba võrreldakse kõike Eestiga ja asjad, mis teistmoodi on tekitavad palju küsimusi ja nalja. Palanga reisil on täpselt parasjagu nii õpetlikke ja harivaid külastusi kui ka võimalust klassikaaslaste seltsis vaba aega ja Palanga peatänava melu nautida.

Veel meeldib mulle väga Lõuna-Eesti ja Sigulda seikluspargi reis. Lõuna-Eesti lihtsalt poeb südamesse oma kauni loodusega ja baltikumi suurimas seikluspargis on grupil emotsioonid laes. Õpilastel on põnev kauneid kohti avastada, matkata ja õhtul klassiga ühiselt grillida ja päevast muljetada.

 

Milliseid tegevusi ja sihtkohti soovitad ühele täiuslikule õpilasreisile valida?

Reis võiks olla tasakaalus õpetliku ja hariva ning lõbusa külastuse vahel, siis täidab reis oma haridusliku poole kui ka lõbustab lapsi kauaks meelde jäävate elamustega. Õpilaste suureks lemmikuks on erinevad põgenemistoad ja kui need veel kombineerida Tartus Hullu teadlase kabineti külastusega, siis saadakse sellelt reisilt palju uusi teadmisi ja häid emotsioone.

 

Mõni ere mälestus või naljakas lugu sinu saadetud õpilasreisilt?

Naljakaid lugusid juhtub igal Õpilasreisil, on selleks siis mõni humoorikas õpilane, vahva bussijuht, õpetaja ja õpilase omavaheline suhtlus või hoopiski juhtub midagi väga naljakat külastatavates sihtkohtades. Olen tihti mõelnud, et peaks kõik need naljakad juhtumised kohe bussis kirja panema, et hiljem ära ei unustaks. Nendest erinevatest naljakatest juhtumitest, mis reisisaatjad kirja panevad, saaks lausa raamatu.

 

Üks ere mälestus, mis hetkel kohe esile kerkib on selline, kui käisin ühe klassiga Läti reisil, mis kestis kaks päeva. Õpetaja oli väga tore ja saime väga hästi läbi. Reisi lõpus kinkis ta mulle ja bussijuhile tänutäheks šokolaadid ise sõnades: “Suur tänu meie bussijuhile ja võrratule reisisaatjale Reelikale!”. Hoolimata sellest, et mu nimi on tegelikult Marleen, olin ma väga liigutatud.

 

Nipp või paar õpilasreisi õnnestumiseks?

Kindlasti anna enne reisi toimumist kõikidest oma soovidest reisikorraldajale teada, siis on kindel, et saate täpselt sellise reisi nagu soovite. Kui reisipäeva hommikul reisisaatjale teatada, et soovite kuskil lisapeatust või külastust, siis reisisaatja muidugi annab endast parima, et teie soov täita, kuid võib juhtuda, et mitte kuidagi ei mahu see enam ajakavasse, sest teised sihtkohad juba ootavad.

MARLEENI LEMMIKUD ÕPILASREISID: