Laura-Gerli on väga osavõtlik ja suure südamega reisisaatja, kes teenib grupi usalduse kiirelt välja, olles sümpaatne ja sõbralik kaaslane.

Kuigi ta peab end ise tagasihoidlikuks ja pigem introvertseks, siis poeb ta reisi jooksul oma siira olemusega nii õpilaste kui õpetajate südameisse ning see peegeldub hästi peale reisi laekunud ülistavate Laura-Gerlile suunatud kiidusõnadest. Päris tavaline on, et meile kirjutab uue reisipäringuga grupp juba kindla sooviga Õpilasreisile just Laura-Gerliga sõita, maksku mis maksab.

Saa temaga lähemalt tuttavaks järgmise kümne küsimuse ja vastuse abil!

 

Nimi: Laura-Gerli

Vanus: 27

 

Paar sõna enda tutvustuseks: 

Olen tagasihoidlik aktiivne noor, kes igapäevase juuksuritöö ja muude tegevuste kõrvalt leiab aega ka lastega reisil käia. Olen kohusetundlik ja töökas ning kui midagi eesmärgiks võtan, siis varem või hiljem saab see tehtud.

 

Millal alustasid Õpilasreiside reisisaatjana? 

Täpselt küll ei mäleta enam millal esimesed reisid sai tehtud, aga üks 3 kuni 4 aastat tagasi kindlasti.

 

Milline reisisaatja sa oled?

Olen loomult pigem introvertne, seega iga reis on algul väheke hirmutav ja elevust tekitav. Aga kui lõpuks julgus kokku saab võetud, et noorte ees rääkida, siis läheb kõik juba ladusalt. Üritan alati kõigi jaoks olemas olla ja alati muretsen, et ikka õpetajad saaks ka end väheke igapäeva töörutiinist välja lülitada ning lastel oleks tore ja lõbus. Asju mulle meeldib ajada, seega naudin alati uut väljakutset, kui tegu on uue reisiga.

 

Miks sulle see töö meeldib?

Mulle meeldib, et saan igapäeva töösse vaheldust ning avardada oma silmaringi ja näha/kogeda uusi elamusi koos erinevate noortega. Südame teeb soojaks, kui õpetaja ja õpilased on reisiga väga rahul ja ootavad, et saaks juba järgmisele Õpilasreiside reisile.

 

Millistel reisidel meeldib sulle kõige rohkem saatjana käia? Miks?

Olgugi, et ma pole kõiki programme veel teinud, siis minu lemmikuteks seni on Lõuna-Eesti kanuumatkad koos seikluspargi külastusega, kus alati saab väikse adrenaliinilaksu, Eesti kaunid saared nt. Kihnu ja ka erinevad põgenemistoa programmid üle Eesti on alati vahvad ja saab end proovile panna. Tegelikult pole väga vahet kuhu reisida.. loeb ikka kellega 😉

 

Milliseid tegevusi ja sihtkohti soovitad ühele täiuslikule õpilasreisile valida?

Tasakaal on alati hea – olgu siis selleks väheke põnevust ja adrenaliini põgenemistoas või seikluspargis ning teisalt kõrvale ka vaatamisväärsusi või teadmiste omandamist.  Ma arvan, et õpetajad, kellel on klassiga hea klapp ja usaldus, saavad koos Õpilasreisidega kokku panna ühe vägeva programmi, et seal oleks, mida ka õpilased reaalselt teha/näha tahavad. Sihtkohaks on alati ilusad Eesti saared ning ka maaliline Lõuna-Eesti.

 

Mõni ere mälestus või naljakas lugu sinu saadetud õpilasreisilt?

Oh, neid on kindlasti palju ja kohe ei meenugi paljud lood..

Üks lõbusamaid olukordi oli, kui olin noortega Ahja jõel kanuutamas. Minu kanuus olnud lapsed olid väsinud ja ütlesin, et nad puhkaks käsi, sõuan ise. Tagapool eemal oli paaditäis poisse. Järsku jäi kõik hästi vaikseks, oli kuulda imelist lindude laulu kuniks mõtlesin, et kuidagi väga raske on sõuda. Olles tugev, siis punnitasin edasi kuniks kuulsin tagant poolt itsitamist. Ümber keerates nägin, et tagant tulnud poisid olid end meie kanuust kinni haaranud ja nautisid, et mina kogu töö ära tegin.

Kindlasti üks eredamaid mälestusi on ka see, et mõne klassiga tekib nii hea klapp, et nad on ainult koos sinuga nõus reisile minema (mis on muidugi väga suur au) ja võtavad sins vastu suure aplausi ja kallistustega. Sellisel juhul läheksidki rohkem nagu oma perega reisile ja õpetajad on ka kindlasti palju rohkem puhkuse meeleolus ja usaldavad sind ka noori valvama, et ise väheke puhata.

Iga reis on omamoodi tore ja meeldejääv ning head mälestused tekivad kergesti. Alati ei tule nad küll kohe meelde, kuid kui tulevad, siis on meenutamist ja naeratust suul kui palju 🙂

 

Nipp või paar õpilasreisi õnnestumiseks?

Jäta muretsemine ja ole avatud meeltega uutele väljakutsetele vastu minnes. Võta kaasa hea tuju ja naudi!

LAURA-GERLI LEMMIKUD ÕPILASREISID: