Koolivaheaeg ei pea tähendama lapse jaoks igavledes kodus nutiseadmetes aja veetmist. Hästi planeeritud aktiivne ja hariv puhkus annab koolivaheajale hindamatu väärtuse, kustumatud mälestused ja eluaegsed sõbrad. Üheks populaarseimaks võimaluseks on saata laps linnalaagrisse, kus päevasel ajal viiakse läbi lõbusaid tegevusi koos teiste samaealistega.

Toome välja viis põhjust, miks võiksid koolivaheajal oma lapse linnalaagrisse (või mitmesse) kirja panna:

 

#1 Linnalaagris osalemine arendab iseseisvust ja julgust

Uus keskkond ja uued inimesed on üks peamistest põhjustest, miks linnalaager on lapsele sotsiaalselt väga arendav. Läbi ühistegevuste ja koos eesmärkide saavutamise kujuneb laagriliste seas sõprus ja ühtekuuluvustunne, mis tõstab enesekindlust ja kingib sõbrad kogu eluks.

 

#2 Lapse vaba aeg möödub turvalises keskkonnas ja tegevuses

Terve suve jagu vaba aega sisustada võib olla päris suur planeerimine, eriti kui lapsevanemal tuleb hoolimata ilusatest ilmadest jätkata tööl käimisega. Seega on asjatundjate poolt kokku pandud kava tööaegadel toimuvateks laagripäevadeks suureks abiks, et plaanida lapsele sisukas ja kaasahaarav puhkus. Suureks boonuseks on noortest ja aktiivsetest inimestest koosnev korraldusmeeskond ja laagrikasvatajad, kes loovad osalejatele turvalise keskkonna ja meeleolukad laagripäevad.

 

#3 Linnalaagrisse valitud tegevused on kaasahaaravad, ent samal ajal harivad

Oleme Õpilasreiside kahe erineva sisuga linnalaagrite tegevuste planeerimisel rõhku pannud sellele, et kõik tegevused ja mängud oleksid kaasahaaravad ja lõbusad, ent samal ajal praktilised ja harivad. Läbi mängulise ja sisuka laagrikava arendame laste koostööoskust, loogilist mõtlemist ja sallivust ning avardame maailmapilti.

 

#4 Tegevused looduses ja värske õhu nautimine on kohustuslik osa suvest!

Kindlasti tuleb arvestatav osa koolivaheajast veeta õues ja seda saab teha ka pealinnas toimuvas linnalaagris – Tallinn on roheline linn ja pakub endas kõiki võimalusi leida loodus kaugele sõitmata. Olgu selleks mängud linnaparkides või sõit Käsmu kaluritekülla aardejahile – laagrites õpime tundma ja hindama loodust ning märkama selle pakutavat.

 

#5 Lapsevanemana saad keskenduda tööle muretsemata kus ja kellega laps aega veedab

Linnalaagrite toimumisajad on valitud mugavalt tööpäevadele kell 9-16, et lapse vaba aeg oleks sisustatud sellel ajal, kui vanemad tööl olema peavad. Too laps hommikul tööle minnes arendavasse laagrisse ja võta õhtul kaasa rõõmust pakatav ja seiklustest väsinud kangelane!

Lisainfo ja registreerimine