Ajal, mil sõpradega füüsiliselt kokku saada ei ole võimalik, ei pea jääma lõbusad mängud ja ühised ajaveetmised ootele – video teel on võimalik mängida lõpmatu hulk seltskondlikke mänge ja piiriks on vaid sinu ja sõprade loomingulisus. Toome välja mõned lõbusad mängud, mida seltskonnaga või klassikaaslastega Skype, Facetime või Facebook Messengeri videovestluses mänguõhtu ajal mängida.

 

#1 Kuldvillak

Kuldvillak on maailmas äärmiselt populaarne kaasakiskuva telemänguna, kuid väga edukalt saab luua ka oma mälumängu väljak internetis ja veeta sõprade või klassikaaslastega lõbus mänguõhtu. Vali omale meelepärased teemakategooriad ja koosta küsimused tasuta keskkonnas JeopardyLab. Leheküljel on olemas ka suur valik põnevaid eestikeelseid mängulaudu, mida kuldvillakuõhtul läbi mängida.

 

#2 Kes ma olen?

Selles levinud seltskonnamängus kleebitakse osalejatele otsa ette märkmepaber, mille peal on kirjas mõni tuntud inimene ning eesmärgiks on kas-küsimustega jõuda vastuseni, mis nimi mängija paberil kirjas on.

Mängu saab edukalt mängida ka video teel – iga osaleja annab ringis endast järgmisele tuntud inimese nime ja näitab seda kõigile teistele, kuid mitte sellele kellele nimi mõeldud on. Kui kõik on endale nimed saanud, alustatakse ringis küsimuste esitamistega. Küsimused peavad olema kas-vormis esitatud, näiteks: “Kas ma olen mees?” või “Kas ma olen laulja?”. Üks inimene saab küsimusi esitada nii kaua, kuni ta saab eitava vastuse. Siis läheb küsimuste järg ringis järgmisele. Võidab see, kes arvab esimesena õigesti ära endale määratud tuntud inimese nime.

 

#3 Joonistusmäng

Jaga oma kunstiannet ja teeni ausat kriitikat! Mängu eesmärk on joonistajal kujutada mingisugust mõistet/tegevust/eset ning teistel mängijatel õige vastus esimesena ära arvata. Õigesti vastanu saab võimaluse järgmine joonistus esitada. Joonistuste arvamise mängu saab mängida videokõne ajal mitmel viisil, näiteks jagades enda ekraanil Paint joonistusprogrammi, kasutades Zoom keskkonna joonistustahvlit või miks mitte ka lihtsalt paberi ja pliiatsiga.

 

#4 Korda mind!

Pane tähele ja jäta meelde! Lihtne, kuid mälu arendav kaasakiskuv mäng käib nii, et mängijad ütlevad ringis igaüks ühe sõna (võib määrata sõnadele ka kategooria) ning iga järgmine ütleb koos oma sõnaga ka järjekorras kõik eelmised öeldud sõnad. Mäng lõpeb selle jaoks, kes ei suuda kõiki sõnu meelde tuletada.

 

#5 Pantomiim

Sõnade seletamise mängu saab pantomiimi abil edukalt mängida ka üksteisest füüsiliselt lahus olles. Jagage üksteisele ringis sõnu, mida seletada või laske seda teha valitud mängujuhil. Sõnu tuleb seletada vaid liigutusi ja ilmeid kasutades, vihjeid välja öelda ei tohi. Kes ära arvab, saab uue sõna seletada.

 

#6 Viimane täht

See mäng on väga hea igavuse peletaja ning võib kesta lõputult! Mäng käib selliselt, et esimene inimene ütleb ühe sõna, näiteks “kurk” ning temast järgmine peab ütlema sõna, mis algab öeldud sõna viimase tähega – näiteks “kartul”. Tee mäng raskemaks ja määra sõnadele kategooria – näiteks artistid ja bändid, pealinnad ja riigid või toiduained.

 

#7 Huultelt lugemine

Pilt on aga heli pole! Huultelt lugemine on lihtne mäng, mida saab mängida nii kahekesi kui ka lõpmata arv teiste sõpradega. Selles mängus ütleb üks inimene sõna, aga teeb seda täiesti hääletult. Teised mängijad proovivad sõna ära arvata. Võidab see, kellel õnnestub kõige rohkem sõnu ära arvata.

 

#8 20 küsimust

Selle mängu eesmärk on arvata 20 küsimuse abil ära sõna, millele üks mängijatest mõtleb. Kui 20 küsimuse jooksul sõna ära ei arvata, on võitnud see, kelle sõna see oli. Nüüd on järgmise kord ühele sõnale mõelda!

 

#9 Online mängud

Internetist leiab lõpmatu hulga multiplayer-mänge, mida on veelgi lõbusam üheskoos mängida videokõne ajal. Õpilasreiside karantiiniaegne lemmik on Drawful2, mida on võimalik tasuta alla laadida Steam mängukeskkonnast. Drawful on äärmiselt kaasakiskuv joonistusmäng, kus igaüks saab lõbusa joonistusülesande ning teised pakkuda vaimukaid pealkirju. Jaga parimatele pealkirjadele boonuspunkte ja naudi äärmiselt lõbustavat galeriid sõprade joonistustest. Võimalik on luua ka isikustatud ülesannetega mäng, mis teeb õhtu eriti lõbusaks. Et õhtu kulgeks mõnusalt, võiks mängujuht allalaetud mängu ekraanijagamise teel seltskonnale näidata.

 

#10  Koodnimed

Leia üles oma luuresalga spioonid kasutades ühesõnalisi vihjeid! Koodnimed on äärmiselt populaarne seltskondlik lauamäng, mida saab väga edukalt mängida sõpradega ka videokõne ajal. Kui sa ei ole veel Koodnimede lauamängu mänginud, siis leia reeglid siit ning online mängulaud siit.

 

JÄLGI MEID INSTAGRAMIS @OPILASREISID_EST


[jr_instagram id=”2″]

#ÕPILASREISID