Klassiga Lapimaale

Detsembris 2023 sõida klassiga unustamatule jõulureisile Lapimaal!

Talvine Lapimaa on oma imelise looduse, virmaliste, lumehangede ja muinasjutulise miljööga ideaalne jõulureisi sihtkoht! Reisi klassiga tõelisele imedemaale, kus eriline jõulutunne süttib meis igaühes sõltumata vanusest ja huvidest.

 

Pakume valmis programmi kuupäevadele 13.-16. detsember või 17.-20. detsember 2023 ning eksklusiivse reisiprogrammi saab broneerida esimesena kuupäevad broneerinud klassikomplekt. Reis on ideaalne võimalus veeta klassiga meeldejääv ja ühiseid mälestusi täis jõuluseiklus. Maagiline jõulureis Lapimaale võib asendada klassikalist lõpureisi või olla klassivaimu turgutav vahepala keset kooliaastat.

Loe edasi ja broneeri klassile unustamatu talvereis!

Reisi kuupäevad:

13.-16. detsember 2023 (kolmapäev-laupäev), majutus hotellis Merihovi

17.-20. detsember 2023 (pühapäev-kolmapäev), majutus hotellis Yöpuu

Neljapäevane jõuluseiklus viib meid Lapimaale Pajakülla ehk Jõulumaale, päkapikkude kontorisse, jää- ja lumeskulptuuride näitusele, polaarloomaaeda Ranuas ja palju muud! Meid ootavad ees südamlikud kohtumised, erilised paigad ja kustumatuid mälestusi jätvad seiklused.

Reisi kõrghetk on aastaringselt oma tööd nautiva Jõuluvanaga kohtumine – see südantsoojendav kohtumine taastab usu imede võimalikkusesse meis kõigis ja jääb eluks ajaks meelde.

Koostöös usaldusväärse bussitranspordi partneriga läbime pika tee Lapimaale turvalises, kaasaegses ja mugavas bussis kogenud bussijuhi juhtimisel.

Esimene päev

Bussireis algab esimese päeva varahommikul kell 6.30 kohtumisega Tallinna sadama D-Terminalis, kus pakime asjad bussi ja suundume Tallinki uhiuuele, 2022 sügisel valminud MyStar reisilaevale. Kahetunnine laevareis on juba omaette meelelahutus, sest võimalik on ühiselt einestada rikkalikus hommikusöögibuffees (lisatasu eest), külastada rikkaliku valikuga ujuvkaubamaja, mõnuleda sõpradega erinevatel puhkealadel või nautida mereõhku laevatekil.

Saabudes Soome pealinna Helsingisse, alustame sõitu Põhja-Soome poole. Soome on tuntud kui tuhande järve maa ja selle nime parimaid näiteid näeme reisides risti läbi imeilusa Kesk-Soome. Kuigi bussisõit on pikk, siis mitte sugugi igav – alustame jõulumeeleolu loomist jõuluteemaliste juttude, mängude ja muusikaga. Teel teeme pikemad peatused einestamiseks ja hilisõhtul jõuame Põhjalahe kaldal asuvasse Kemi linna. Meile on broneeritud mugav majutus hotellis, kus peatume järgnevaks kolmeks ööks. Majutus on kahe- kuni neljakohalistes tubades koos hommikusöögi ja sauna külastusega igal õhtul hotellis Merihovi (13.-16.12 kuupäevade puhul) või hotellis Yöpuu (17.-20.12 kuupäevade puhul).

Tallink
Lapimaa
Pajaküla Lapimaal
Lapimaa
Lapimaa klassireis

Teine päev

Alustame päeva kosutava hommikusöögiga hotellis, misjärel võtame suuna Rovaniemi linna külje all asuvasse Pajakülla (Joulupukin pajakyla) ehk Jõulukülla, kus elab kõige kuulsam mees maailmas – Jõuluvana. Tutvume tulukestesse ehitud külakesega ning ületame polaarjoone, mida ületades jõuame polaaröö ja polaarpäeva alale. Räägitakse, et polaarjoone ületamine muudab inimese nooremaks – just seetõttu on Jõuluvana vähemalt mitusada aastat vana.

Jõuluvana majas saab kohtuda päris ehtsa Jõuluvanaga ning ehk teha juttu ka mõnel päevakajalisel teemal, soovida häid soove või miks mitte rääkida näiteks hoopis rulasõidust – just see on Jõuluvana üks paljudest hobidest. Jõuluvanaga koos tehtud pildi saab endale lunastada lisatasu eest.

Jõuluvana postkontoris uudistame Jõuluvanale saadetud kirju – neid saabub aastas rohkem kui 500 000. Kohapeal on võimalik saata kodustele südamlike soovidega postkaart.

Jõuluküla alal asuvad veel miniloomaaed, põhjapõtrade park ja talvepark, mida kõike on võimalik uudistada ja külastada (lisatasu eest).

Peale iseseisvat ringi uudistamist Jõulukülas on võimalik grupiga suunduda näiteks kelgukoerte parki (lisatasu eest), kus elab umbes 100 Siberi Husky tõugu kelgukoera. Õdusas Lapi onnis räägib kohalik giid meile kelgukoertest ja elust kelgukoerte pargis, mille kõrvale joome teed ja sööme küpsist. Soovi korral planeerime aja klassiga jõulukingituste vahetamiseks. Peale teooria kuulamist saame koertega juba lähemalt tutvuda – ettetellimisel on võimalik broneerida kelgukoerte sõit (500m).

Soovi korral planeerime aja klassiga jõulukingituste vahetamiseks. Õhtul on võimalik lõõgastuda ja saunatada hotellis ning külastada Kemi linna.

Kolmas päev

Sööme taas toitva hommikusöögi ja võtame siis suuna Ranuasse, kus asub maailma kõige põhjapoolsem loomaaed. Erilises polaarloomaaias võib kohata väga paljusid arktilisi metsloomi – jääkaru, ilvest, hunti, kaljukassi, polaarrebast, pruunkaru ja palju teisi põnevaid loomi. Loomaaias on 50 eri loomaliiki ja ligi 150 erinevat isendit. Maagiliste lumemütside alla mattunud puud ja looduslikud aedikud ringi askeldavate loomadega tekitavad tõeliselt armsa vaatemängu. Iglusse rajatud kohvikus saab juua soojendava joogi ja soovijatel on võimalik lisatasu eest sõita põhjapõdraga või kelgukoertega.

Päeva teises pooles külastame meie kodulinnas Kemis asuvat SnowExperience365 lumelossi, mis on aastaringselt avatud lume- ja jäänäitus, kus saab näha eriilmelisi skulptuure, lasta liugu jääst tehtud liumäel ja palju muud. Lumest ja jääst skulptuurid on valgustatud eriliste installatsioonidega ja uudistamist jagub tükiks ajaks. Selleaastane näituse teema on tsirkus.

Õhtul on võimalik käia taas hotelli saunas, et läbielatud seiklustest lõõgastust leida.

Ranua loomaaed
Kemi lumelinn
Helsingi klassireis

Neljas päev

Peale varajast hommikusööki hotellis pakime asjad ja asume taas Helsingi poole teele. Teel teeme pikemad peatused puhkamaks bussisõidust ja einestamiseks. Bussis mängime reisisaatja abiga meeleolukaid mänge, võtame reisi ja emotsioonid kokku ning jagame tunnistusi.

Helsingisse jõudes teeme põgusa ekskursiooni bussiga jõuluehtes pealinnas ning suundume seejärel laevale. Seikluslik jõulureis lõpeb ja tagasi Tallinna sadamas oleme kell 21.30.

Reisi kuupäevad ja hinnad

Reis Lapimaale 13.-16. detsember

ööbimine Hotel Merihovi****

40 õpilast – 415 €/õpilane

35 õpilast – 445 €/õpilane

30 õpilast – 460 €/õpilane

20-25 õpilast – 485 €/õpilane

Reis Lapimaale 17.-20. detsember 2023

ööbimine Hotel Yöpuu***

30 õpilast – 440 €/õpilane

20-25 õpilast – 455 €/õpilane

20 õpilast – 440 €/õpilane

2 täiskasvanud saatjat grupi kohta tasuta!

Kui õpilase asemel reisib täiskasvanu, lisandub reisihinnale lisatasu (kokkuleppel).

Hind sisaldab:

Bussisõit mugavustega bussis

Laevasõit uhiuue MyStar laevaga

Majutus 2- ja 3-kohalistes tubades Kemi linnas asuvas hotellis (sõltuvalt kuupäevadest Hotel Yöpuu või Hotel Merihovi)

Rikkalik hommikusöök hotellis

Saun majutuskohas

Päev Jõulukülas Rovaniemis (Santa Claus Village)

Lume- ja jäänäituse külastus Kemis (SnowExperience365)

Ranua polaarloomaaia külastus

Bussiekskursioon läbi Helsingi

Võimalus veeta ühine jõuluõhtu

Reisisaatja igakülgne abi kogu reisi vältel

Jõuluteemalised mängud ja viktoriin

Tunnistus polaarjoone ületamise kohta

Kaks tasuta saatjat

Lisatasu eest:

Söögid laevas:

Hommikusöögi buffee:

18 €/täiskasvanu

9 €/õpilane

Õhtusöögi buffee:

29 €/täiskasvanu

16 €/õpilane

Lumemehemaa (Snow Man World, tuubitamine ja uisutamine):

29 €/inimene

Elf’s Farmyard külastus (Santa Claus Village):

15 €/täiskasvanu

10 €/laps (kuni 15a)

Elf’s Farmyard külastus koos jalutuskäiguga põhjapõdraga:

35 €/täiskasvanu

25 €/laps (kuni 15a)

Põhjapõdraga sõit Pajakülas (400 m):

19 €/täiskasvanu

15 €õpilane

Santa Park (koopasse rajatud jõulumaa):

45 €/täiskasvanu

38 €/laps (kuni 12a)

Polaarmuuseum Arktikum

18 €/täiskasvanu

5 €/laps (kuni 15a, alla 7a tasuta)

Kelgukoerte pargi (Husky Park) külastus koos kelgukoerte sõiduga (500m) ettetellimisel:

30 €/täiskasvanu (12+ aastased)

20 €/laps (kuni 12a)

*kohapeal ostes kallim

Giid Ranua loomaaias 120 €/grupp

Lõunasöök Ranuas

Jõuluküla buffee söögikord

Õhtusöögi buffee hotellis 17 €/inimene

Meiepoolne kingikotike igaühele pidulikuks jagamiseks 5-10 €/õpilane

Broneeri klassile unustamatu jõulureis!