Õpilasreisid kutsub kõiki noori vanuses 7-13 osalema sellel suvel Tallinnas toimuvates lõbusates linnalaagrites, et veeta üheskoos suvevaheaeg meeleolukalt ja leida uusi sõpru!

Kahe erineva sisuga laagris on läbiviidavates tegevustes rõhk laste koostööoskuse, loogilise mõtlemise ja sallivuse arendamisel ning maailmapildi avardamisel. Laagri jooksul on rohkelt erinevaid sisukaid ja kaasahaaravaid tegevusi, mida viivad läbi meie noored ja aktiivsed reisisaatjad ning mis koos laagrikaaslastega läbikogemise järel jätavad toreda mälestuse kogu eluks.

Vali omale meelepärane laager ja tutvu lähemalt!

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn

Õpilasreisid kutsub uudishimulikke ja reisida armastavaid lapsi meie linnalaagrisse saama osa justkui ümbermaailmareisist, mis viib meid tutvuma erinevate kultuuride, nende köökide ja tavadega. Linnalaager leiab aset 27.-31. juulil Tallinnas ja registreeruma ootame lapsi vanuses 7-13 aastat. Laagri tegevusi ja mänge viivad läbi meie noored ja aktiivsed reisisaatjad ning eri maid tutvustavad asjasse pühendunud külalised.

 

Eriline laagripaik Tallinna kesklinnas asuvas Müstika Stuudios  pakub endas kõiki võimalusi, et tunda end kui tõeline maailmarändur, kes viibib iga päev erinevas maailmajaos – laagrilisi võtavad vastu dekoreeritud ruumid, kostümeeritud laagrijuhendajad, kaugelt maalt pärit külalised ja eksootilised maitseelamused.

 

Viiepäevases linnalaagris õpime nelja erineva maa kultuuride kohta: Malawi (Aafrika), Hispaania, India ja Ameerika Ühendriigid. Iga päev õpime erineva maa kohta ja viimasel laagripäeval ootame lapsevanemaid osa saama meie õpitust- lapsed esitavad oma õpitud tantse, mänge, esitlusi ja näidendeid. 

  • MALAWI (Aafrika)

Aafrika, täpsemalt Malawi, kohta kuuleme põnevaid lugusid vabatahtlikuna loomade rehabilitatsioonikeskuses tööd teinud noorelt, kes lisaks korokodillide eest põgenemisele ja maitsvate kohalike söökide tegemisele seal veel palju muud põnevat õppis. Lastega jagab ta õpitud teadmisi loodusest, loomadest ja vastutustundlikkust reisimisest ning jutustab haaravaid lugusid elust ühes maailma kõige vaesematest riikidest. Päevast ei puudu ka toredad kohalikud mängud ja meisterdamised.

  • AMEERIKA ÜHENDRIIGID

USA-d tutvustaval päeval saame teada huvitavaid fakte Ameerika Ühendriikide kohta, õpime inglise keelt, mängime läbi 4. juuli pidustused ja peame tänupühi. Mõtiskleme, mis on Ameerika unelm, kes seda püüdma suundunud on ja miks. Päeva lõpus arutame lastega, mida uut ja põnevat nad teada said ning meisterdame Ameerika Ühendriikide lipu.

  • HISPAANIA

Hispaania päeval õpime tantsima Andaluusia rahvatantsu flamenkot, õpime tutvustama ennast hispaania keeles, räägime Hispaaniaga tihedalt seotud inimestega, saame teadmisi Hispaania ajaloost ja kuulame Hispaania muusikat. Räägime mereröövlitest ja hispaanlaste võitlusest tänapäeva piraatidega. Päevakavasse on planeeritud ka põnev ja kaasahaarav orienteerumisel ja ülesannete lahendamisel põhinev aardejaht.

  • INDIA

India kohta saame põnevaid teadmisi neljandal laagripäeval, kus kuuleme huvitavaid lugusid Indiat mitmeid kordi külastanud 20-aastase staažiga joogaõpetajalt, kes on läbi rännanud peaaegu kogu India. Õpime ka ise joogat ja tutvume hindu filmimaailma ehk Bollywoodiga ning teeme proovi ka ise ühe Bollywoodi lühifilmi tegemisega.

Viimasel laagripäeval valmistame ette esitlused ja etteasted, mida õhtul vanematele laagris õpitu kohta esitada. Pidulikult laagri lõpetamiselt ei puudu ka tort ega muud üllatused.

Igal laagripäeval valmistame lastega koos lõunasöögi, mis on kohane sellel päeval õpitud maale – nii saavad lapsed lisaks kultuurile aimu ka erinevate maade maitsetest ja kokakunstist. Lisaks on päevad täis mänge, viktoriine ja erinevaid võistlusi, et õppimine ja uute teadmiste omandamine võimalikult lõbus oleks. 

Alustame oma päevi hommikul kell 9.00 ja lõpetame kell 16.00. Iga laagripäev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud. Viimasel päeval ootame vanemaid laagriplatsile juba kell 15.00, et saada osa laste ettevalmistatud etteastetest ja et üheskoos laager kokku võtta ning ilus punkt panna.

Laagritasu sees on lõunasöögi tegemiseks vajalikud toiduained, meisterdamiseks ja mängudeks vajalikud vahendid ning koht, kus laagripäeva veeta. Lastel hoiavad silma peal ja laagrit viivad läbi meie aastatepikkuse kogemusega reisisaatjad.

 

Märgi “Osalen” Õpilasreiside Facebooki ürituse lehel ja ole kursis jooksva lisainfoga!

 

Õpilasreiside ümbermaailmareisi laagri hind lapse kohta on 130 €

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 115 €/laps

Registreeri

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukoht: Erinevad kohtumise kohad Tallinna kesklinnas vastavalt laagrikavale

Neli päeva kestev klassikaline linnalaager leiab aset 10.-13. augustil 2020 Tallinnas. Õpilasreiside linnalaagrisse ootame kõiki lõbusaid ja aktiivseid noori vanuses 7-13 aastat, et veeta üheskoos üks meeldejääv ja aktiivne laagrinädal!

Neljapäevases linnalaagris arendame väga olulisi oskusi ja kogume teadmisi erinevatest valdkondadest:

  • I PÄEV – KIIRUS JA OSAVUS

Vanalinnas orienteerudes arendame oma oskust anda selgeid juhiseid ja leida kaaslastega ühine keel, et üheskoos olla kiireim ja osavaim tiim. Orienteerumise käigus saadakse mängulise fotojahi kaudu ka teadmisi Tallinna vanalinnast ja selle  ajaloolistest hoonetest. Päeva teises pooles külastame Tallinna politseid, kus saame näha eriüksuse varustust, tugevamad saavad kilpigi käes hoida ja eriüksuse varustust selga proovida. Lisaks sellele tutvume ka politseipatrulli varustuse ning töökorraldusega ning vaatame üle politseisõidukid, kuulame nende sireene ja tutvume seadmetega, mida me tavalistes sõiduautodes ei näe. Saame istuda ka politseibussi kongis ja kui eriti veab, teeme tutvust politseis tööl oleva äärmiselt intelligentse koeraga. Stroomi ranna pargis mängime läbi erinevaid politseiteemalisi mänge, lahendame kuritegusid ja koostame kirjelduse põhjal kaaslastest fotorobotit.

  • II PÄEV – MEESKONNATÖÖ

Tutvume Lahemaa rahvuspargis asuva kaluriküla Käsmuga, kohalike vaatamisväärsustega ning saame veelkord arendada oma meeskonnatöö oskuseid. Sel korral harjutame oma tiimitöö oskusi Käsmu põnevas aardejahi maastikumängus, kus on oluline arvestada oma tiimikaaslastega, olla ülimalt tähelepanelik ning kasvatada oma sportlikku vastupidavust. Aardejahi käigus õpime muuhulgas kasutama kaarti ja saame teada, kuidas kasutada maastikul liikumisel kompassi.

  • III PÄEV – ETTEVÕTLIKKUS

Suurettevõttel G4S-il külas käies näeme, kuidas käib töö suurtes firmades ja mida on selleks vaja teha, et üks ettevõte hästi funktsioneeriks. Päeva teises osas toimuvas töötoas õpime, mis on idufirmad ja muud ettevõtte tüübid. Praktilises osas mõtleme gruppidena välja äriideid, määrame kindlaks oma toote või teenuse tarbijate rühma ning koostame prototüüpe. Teistele gruppidele oma ideid tutvustades õpime, kuidas oma ideed müüa ja edukalt esitleda.

  • IV PÄEV – ELLUJÄÄMISÕPE

Kahjuks kaob igal aastal metsa nii lapsi kui ka täiskasvanuid – et selleks olukorraks valmis olla õpime, kuidas metsas ellu jääda. Metsas olles õpime vastupidavust, kannatlikkust, loodusteadlikkust, kuidas tuld teha ja lõkkel süüa valmistada ning igasuguseid muid klassikalisi ellujäämisnippe. Sellise õppe läbinud noortel tõuseb enesekindlus ja tekib turvatunne ning kaovad hirmud metsa ja looduse ees. Lisaks toimub metsas ka laagri lõpetamine koos selle juurde kuuluva diplomite üleandmise tseremoonia ja koogi söömisega.

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja iga päevaga õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja toredad reisisaatjad. 

Alustame oma laagrit hommikul kell 9.00 kokkulepitud kohas ning lõpetame päeva kell 16.00. Iga laagri päev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud. Samuti pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja kosutavat õhtuoodet. 

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa enda jook.

 

Märgi “Osalen” Õpilasreiside Facebooki ürituse lehel ja ole kursis jooksva lisainfoga!

 

Õpilasreiside linnalaagri hind lapse kohta on 115 €

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 105 €/laps

Registreeri

Registreeri kohe, sest laagrikohtade arv on piiratud!

 

Eriolukorra pikenedes tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus.