Metsaseiklus Soomaal


Suvine klassireis viib meid Soomaa rahvusparki, kus kogeda saab tõelist seiklust täis uusi väljakutseid ja põnevaid elamusi. Reisiprogramm viib meid kaheks päevaks metsa ellujäämiskursustele, kus noored peavad võtma vastu iseseisvaid otsuseid ja harjutama meeskonnatööd.

Reis algab kooli eest esimese päeva hommikul, kust väljub buss Soomaa rahvusparki. Soomaa rahvuspark on ainulaadne niitude ja soometsade inimtegevusest puutumata võlumaa, mis on tuntud seal esineva “viienda aastaaja” poolest - aeg, mil Soomaa on mattunud üleujutustesse. 

Jõudes Soomaale, on metsaseikluse esimeseks ülesandeks leida üles laagriplats. Laagriplatsi leidmine toimub orienteerumise teel läbi metsa ja mööda rabasid, teekonda raskendavad vahepunktides üles seatud takistused ja nuputamisülesanded. Noortega viib ellujäämiskursuse läbi kogenud matkaja ja metsaelu tundev instruktor, kes jagab huvitavaid teadmisi ja paneb proovile noorte oskused ja taibukuse. Enamik ülesandeid on vabatahtlikud ning ükski harjutus ei käi noortel liigselt ülejõu - kõigega saab hakkama vaid veidikese julguse ja pealehakkamisega.

Õhtul ootab meid laagriplatsil lõkkel tehtud soe kehakinnitus, mille kõrvale veeta sõpradega toredat aega Eestimaa kaunis looduses. Öö veedame nagu tõelised seiklejad suurtes sõjaväetelkides ning ööst ei puudu ka üks tõeliselt maagiline öömatk rabapimeduses.

Järgmisel hommikul sööme taas matkajate kombel lõkkel küpsetatud hommikusööki ning viime läbi organiseeritud mänge ja mõõduvõtte klassikaaslastega laagriplatsi läheduses. Hilislõunal võtame suuna taas kooli poole ning õhtuks oleme tagasi reisi alguspunktis.

Reisiprogramm on väga põnev ja teistlaadi klassireis, mis viib noored eemale tsivilisatsioonist, internetist ja nutivahenditest ning loodetavasti süstib neisse huvi meid ümbritseva looduse ja seal viibimise vastu. Huvi korral saab reisiprogrammi esimesele päevale lisada kanuumatka, mis saab olla osaks orienteerumisest.

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ja vanusele.